На Звенигородщині відкрили та освятили нову медамбулаторію - Вісті Черкащини

На Звенигородщині відкрили та освятили нову медамбулаторію

Приміщення старої амбулаторії (вигляд до)

Завершення будівництва амбулаторії загальної практики сімейної медицини в Юрківці чекали з нетерпінням. Адже з 21 медамбулаторії, до спорудження яких, відповідно до рішення Мінрегіонбуду в рамках медичної реформи, приступили торік на Черкащині, цей об’єкт з самого початку загрожував стати довгобудом. Через ряд обставин роботи тут розпочалися значно пізніше, аніж в інших районах, окрім того, підрядна організація, отримавши аванс, не відпрацювала терміну, передбаченого угодою й у травні нинішнього року на будівельному майданчикові запанувало затишшя. І лише завдяки втручанню екс-голови Черкаської ОДА Романа Боднара, будівництво тут відновили і в ці осінні дні довели до завершення.
Новозбудований медичний заклад починається з просторого, належно оформленого фойє, устаткованих кабінетів медичного персоналу, лікаря-педіатра, лабораторії та кабінету електрокардіографії. Є тут і палати денного стаціонару, що особливо тішить літніх сільчан.
Та перш ніж ввести амбулаторію в експлуатацію, провели її освячення. Зібралося чи не все село. Бо ж і зводили амбулаторію громадою, докладаючи чимало зусиль на опоряджувальних роботах та благоустрої території. Не поскупилися на фінансову допомогу місцеві підприємці, передусім Юрій Бойко та Юрій Грогуленко та інші, завдяки яким вдалося закупити необхідне сантехнічне обладнання. Їм, користуючись нагодою, щиро дякувала сільський голова Юрківки Валентина Цегельна.
– Це наша спільна перемога, – наголосила Валентина Григорівна.

Приміщення новозбудованої амбулаторії (вигляд після)

До речі, тут не вперше беруться всією громадою за вирішення тієї чи іншої справи. Так було, зокрема, й при будівництві сільського храму.
Відзначили цілеспрямованість юрківчан у досягенні мети і присутні на освяченні медамбулаторії виконуючий обов’язки голови Звенигородської райдержадміністрації Юрій Піковський та головний лікар Звенигородського центру первинної медико-санітарної допомоги Галина Радьога, пообіцявши всебічну підтримку колективу юрківських медпрацівників, в тому числі – й спецавтомобіль. Бо ж без автомобіля невідкладної медичної допомоги аж надто складно буде обслуговувати «приписаних» до Юрківки жителів сусідніх Стецівки та Чичиркозівки.
Тож і медпрацівники, і керівники громади надіються, що свого слова районні владці дотримають і селяни врешті отримуватимуть необхідні медичні послуги.

Михайло НЕЧАЙ

29.10.2020 13:35
Переглядів: 680
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.