На Звенигородщині аномальна загибель риби

«Риба розкладається і стоїть страшенний сморід»

Звенигородчани б’ють на сполох через безліч мертвої риби по всьому Гнилому Тікичу. Найімовірніша причина – спека і, як наслідок, відсутність достатньої кількості кисню.

–Ходив на рибалку, то й справді багато мертвої риби під берегом, – каже звенигородець Юрій Коваленко. – І це все у спеку. Риба розкладається і стоїть страшенний сморід. Не пригадаю, щоб раніше подібне було. Ні, риба й минулі роки гинула в спеку. Але щоб такими кількостями…

Екологічна біда виникла не лише біля Звенигородки, а й у селах.

–Біля нашого села така ж картина, – розводить руками староста села Неморож Олена Стрілець. – Це пов’язано як зі спекою, так і з неправильною циркуляцією води. Завтра зранку в нас буде нарада в громаді з цього приводу. Будемо вирішувати, що робити.

За проблему взявся рибоохоронний патруль. Фахівці виявили понад півтисячі загиблої риби.

«Під час візуального обстеження на даній водоймі вода мала специфічний запах та спостерігалося інтенсивне цвітіння синьо-зелених водоростей, що може бути однією з ймовірних причин загибелі водних біоресурсів. На момент обстеження виявлено 559 екземплярів загиблих водних біоресурсів, а саме: 300 екз. товстолоб, 250 екз. карась та 9 екз. лящ., загальною вагою приблизно 1.200 кг. Площа ділянки на якій виявлено загибель, становить 30 га. Спеціалістами Державної екологічної інспекції Центрального округу було відібрано проби води на гідрохімічний аналіз для встановлення причин загибелі риби. Зразки загиблих водних біоресурсів відібрати було неможливо, оскільки вони знаходились на стадії розпаду», – йдеться у повідомленні Черкаського рибоохоронного патруля.

Керівництво Звенигородської громади також відреагувало. Зокрема депутат Євген Петров виїхав до ГЕСу й оглянув стан водойми. На його думку, гідроспоруда не дає верхнім шарам води переливатися. Вже направлені листи до державної влади з метою звернути увагу на проблему та залучити інвестиції, аби її подолати.

Анатолій БУЗИНА

 

 

19.07.2021 19:03
Переглядів: 1286
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.