На Черкащині перепоховали воїна Другої Світової війни

“Не знаю, чи й іншим пошуковцям під час робіт на місцях боїв Другої світової хочеться виявити бійця-земляка, але мені хочеться, − написав 7 грудня у “Фейсбук” голова Черкаського осередку всеукраїнської громадської організації “Закінчимо війну” Олександр Назаров. − І цьогоріч мої надії майже справдились. Один із бійців, виявлених нами нещодавно під Бобрицею Канівського району, виявився мешканцем села Боровикове тоді Вільшанського, а тепер Звенигородського району. Прізвище його досить рідкісне, але не для сіл Боровикове та Шевченкове. Ще один з ідентифікованих також не дуже здалеку – із села Кадомка Кагарлицького району Київської області”.

15 грудня останки Захарка Даниловича Димерця з усіма військовими почестями поховали на сільському цвинтарі у селищі Юркове (що підпорядковується Боровиковській сільраді) неподалік могили його дружини Ганни. На церемонії перепоховання були присутні родичі та односельці загиблого воїна, а також голова Звенигородської райдержадміністрації Василь Довбуш, сільський голова Боровикового Анатолій Красюк та інші.

За військовою традицію Димерця вшанували салютним залпом зі стрілецької зброї часів Другої світової війни, яку надав директор Військового музею із Шампані Олег Бойко, що особисто керував салютом.

Зі слів онука загиблого, Захарко Данилович пішов на фронт із сином, який теж не повернувся з війни. Його донька нині жива, але через поважний вік їй бояться розповідати про перепоховання батька. У сім’ї побутував переказ, що він загинув на Дніпрі. Так і справдилося.

Цікаво, що на російському сайті “Меморіал” Захар Данилович Димерець (там відповідно – Димерец), 1900 року народження, числиться поміж тих, хто зник безвісти, але через бюрократичну плутанину неправильно вказане його місце народження: замість Боровикове − Воротниково (недолугий переклад). .

Останки іншого ідентифікованого загиблого воїна, мешканця села Кадомки Кагарлицького району Київської області, Григорія Пилиповича Омельченка (1898 р.н.), що героїчно загинув у серпні 1941-го року через ураження осколком у голову, перепоховали у середу 20 грудня в рідному селі неподалік могили однієї із його дочок. Як з’ясувалося, Григорій Пилипович мав сімох дітей, четверо з яких дожили до поважного віку.

Олександр Назаров уболіває через несанкціоновані дії чорних археологів, що часто завдають непоправної шкоди випадковим похованням та закликає в жодному разі самостійно не відкривати посмертний медальйон, оскільки це унеможливить подальшу ідентифікацію загиблого. “Якщо Ви знайшли такий предмет у землі, категорично забороняється його розкручувати самому, бо якщо записка збереглася погано, то вже жоден експерт її не прочитає, після того, як вона “хапне” повітря”, − зауважує пошуковець.

Тетяна ІВАШКЕВИЧ

28.12.2017 23:16
Переглядів: 2557
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.