Замість фонтану – клумба

─ Це геніально! Якщо фонтан наповнити землею, то його не потрібно буде вимикати навіть узимку. Слава фонтанобудівникам! ─ іронізує у “Фейсбук” Вадим Момот.

Напередодні Дня міста у Ватутіному “облагородили” багатостраждальний фонтан – зробили з нього клумбу. Це буквально закопало надію багатьох містян ─ дочекатися реставрації водограю. Для людей старшого й середнього покоління цей фонтан – солодкий спогад про безтурботне дитинство, тож ватутінці обрушились із жорсткою критикою на всіх, хто хоч якимось чином причетний до справи відновлення споруди: на владу – теперішню й колишню, місцевих волонтерів, що влітку 2015–го взялися за її реставрацію, навіть збирали кошти, організовували толоку з впорядкування, однак так і не довели розпочате до завершення.

Як з’ясувалося, фонтан не працює вже близько 30 років. Перед виборами його часто обіцяють відновити, але віз і нині там. Люди так розсердилися на закопані надії, що в обговореннях дійшло, навіть, до погроз та з’ясування стосунків. І лише окремі пропонували перейти до конструктивного діалогу – відкрити рахунок, зібрати кошти і спільними зусиллями втілити золоту мрію усіх містян.

Оскільки найбільше критики упало на голови ватутінських волонтерів, ми звернулись за роз’ясненнями до Євгенія Підцерковного, щоб зрозуміти, у чому справа.

─ Фонтан почали відновлювати представники ГО “Самооборона Майдану”,─ каже Євгеній, ─ які є і волонтерами. Понад 30 років стояв, нікому не потрібний, а коли почали відновлювати (до речі, 90 відсотків грошей, вкладених в чашу фонтану ─ це кошти самих ініціаторів), знайшовся власник, який створив комісію та нарахував завданих збитків ВУЖКГ (виробниче управління житлово-комунального господарства ─ редакція) аж 25 тисяч гривень. І коли зараз стоїть питання вкладати кошти у фонтан, чи допомогти нашим побратимам, які воюють, то я віддаю перевагу нашим бійцям, а фонтан постоїть до того часу, коли допомога наша як волонтерів уже буде не потрібна. Для багатьох війна і не починалась, і їм байдуже: воюють наші хлопці, чи ні.

─ Думаю, якщо ватутінці насправді хочуть, щоб у них був фонтан, не варто чекати милості від когось, можна створити ініціативну групу і потихеньку рухатись: домовлятись із власником, підключати владу, шукати спонсорів… Інакше, може пройти ще 30 років. На місці клумби виросте пагорб, а прийдешні покоління вже сприйматимуть його, як скіфський курган, ─ прокоментував ситуацію виходець із Ватутіного Максим Береговенко.

Тетяна ІВАШКЕВИЧ

06.06.2017 09:33
Переглядів: 1966
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.