Магазин питної води? Є у Звенигородці й такий

Воду з міського водогону, котра вже тривалий час не відповідає елементарним стандартам якості, звенигородці майже не використовують для пиття та приготування їжі. В хід іде вода джерельна – добре, що в місті й навколо нього чимало джерел. Особливою популярністю користуються ті, що знаходяться на Замості та неподалік міського пляжу – тут майже завжди утворюються черги. Та далеко не всі містяни в змозі «отоварюватися» такою водою. Особливо це стосується людей старшого віку, які змушені вдовольнятися тим, що тече з водопровідних кранів. Розв’язати цю проблему намагалися не раз і не два. Місцеве начальство навіть бралося збудувати бювет в центрі міста. Та нічого з того не вийшло.

Вихід знайшли підприємливі звенигородці, відкривши магазин торговельної марки «Питна вода», презентація якого відбулася на початку нинішнього місяця.

– Буваючи за кордоном, ми цікавилися, як там забезпечують населення якісною питною водою, – розповідає один із співзасновників магазину Олег Кучерявий. – Як виявилося, в Європі давно вже застосовують для цього спеціальні технології. Такими технологіями, до речі, користуються і у великих мегаполісах України. От і подумалося: а чим гірш наші люди від тих, що мешкають у Хмельницькому чи в Черкасах? Вивчили ринок, ознайомилися з роботою фірм, які виготовляють обладнання для очистки води. А коли прийняли остаточне рішення, домовилися з відповідними столичними фахівцями, які й встановили закуплене обладнання ось тут, в придбаному нами приміщенні на проспекті Тараса Шевченка.

За словами Олега Дмитровича, покупців у магазині «Питна вода» поки що не так багато, проте з кожним днем їх кількість постійно збільшується: люди дедалі більше впевнюються, що вода, яку пропонують тут, й справді відповідає європейським стандартам. Ті ж, хто буває в магазині, можуть наочно переконатися, як це відбувається, оскільки всі прилади й устаткування розмішені тут на видноті.

– Вода проходить дев’ять ступенів очистки, – пояснює Олег Кучерявий. – Передусім, внаслідок фільтрації видаляються всі можливі домішки. Це перший ступінь. В ході другого ступеня очистки позбавляємося іонів калію і магнію, досягаємо знижується жорсткість води. Потому видаляються важкі метали та органічні сполуки, далі – очищаємо воду від хлору та органіки. Аби не перераховувати всі ступені, скажу лише, що останні з них стосуються насичення мінералами і поліпшення смакових якостей.

До речі, з показниками якості води можна ознайомитися, так би мовити, не відходячи від каси – вони розміщені на спеціальному стенді.

– І стільки ж треба заплатити за таку воду?- запитую.

– Не так уже й багато. Один її літр коштує всього одну гривню. Покупці можуть набирати її у свій посуд, для миття і своєрідного обеззараження його маємо спеціальну установку. Водночас пропонуємо і свою тару різного обсягу – від шести до дев’ятнадцяти літрів та механічні й електричні помпи. Бажаючі можуть придбати в нас і так звані «запчастини». «Вушка», які так часто ламаються у пляшок, кришки тощо.

Запроваджено в магазині і своєрідний стимул. Це так звана картка лояльності, за якою постійні покупці кожного десятого разу отримують воду безкоштовно.

Михайло НЕЧАЙ

23.12.2019 21:23
Переглядів: 1389
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.