”Літом з кранів взагалі кока-кола ллється”

Від минулого понеділка звенигородчанам почали возити чисту питну воду. Грошей за це не братимуть. До цього людям доводилося носити її від найближчих колодязів. Вода із міського водопроводу не придатна для вживання. Люди роками скаржаться міському керівництву.

“У мене вагітна дружина. Коли народиться дитина, не зрозуміло, як купати, мити дитячий посуд тією водою. Гидко”, – каже звенигородчанин Тарас Білушенко.

“Вирішив написати скаргу в Держприродспоживслужбу. Звідти переадресували до звенигородського водоканалу. Недавно приходили, брали з крану воду для аналізу. Відповідь обична: вода хороша. Проблема у фільтрах. Намагаються вирішити питання. Ще й образилися. Мовляв, перш чим писати жалобу, треба було до них прийти”.

Тарас із дружиною живуть у зйомній квартирі. Коли власниця дізналась про скарги квартиранта, заборонила далі цим займатися.

“Тут всі жалуються на качество води, а ніхто нічого не робить. Не хочуть ні з ким загризатися”, – дивується чоловік.

“Добре, що почали хоч возити. Бо раніше тягав дві баклажки з джерела. А воно не близько. Та проблеми це не вирішує. Митися чимось потрібно. А вона страшно воняє. Не знаю, чи від води, але у дружини випадає багато волосся. В мене іноді на шкірі подразнення якісь”.

Щоб у будинках була чиста вода, багато містян ставлять фільтри. Вистачає їх ненадовго.

“Літом з кранів взагалі кока-кола ллється”, – розповідає житель п’ятиповерхівки Борис Лапцай, 37 років.

“Вонь ужасна. Противно купатися в тому болоті. Але ж іншого виходу немає. Вручну не наносишся. Ставив колись фільтр але то безполєзно. Пару місяців і можна його викидати”.

Головний інженер Звенигородського комунального підприємства “Водопостачання та водовідведення” Віктор Васьковський запевняє, що аналізи не виявили бактерій у воді. А от норми показників запахів, забарвлення і каламутності перевищені вдвічі

“Ця проблема тягнеться вже 16 років, – говорить Віктор Миколаєвич. – У нас стоїть два фільтри. Їх треба замінити. Це коштуватиме десь 350 тисяч гривень. Плюс вода тече трубами, яким уже десятки років. Мабуть, немає такого дня, коли наша бригада ремонтників не виїжджала десь на порив. Буває, через такі аварії пів міста лишається без води”.

Для повної заміни водопроводу необхідно майже 29 мільйонів гривень. Ще одна причина неякісної води — особливості проекту водопроводу.

“У нас він “тупіковий”. Тобто немає циркуляції, – пояснює інженер. – Чим людина ближче живе до тупіка, тим гіршу має воду. Я користуюся нею, як і всі. Так, неприємний запах. Але покупатися можна. Щоправда для дворічного сина тільки чисту воду. Зараз мер домовився за підвіз води в райони багатоповерхівок. Хоча набирати її зможе хто завгодно і скільки завгодно. Це безкоштовно. Братимуть із скважини сиркомбінату”.

Фахівець переконує, що як тільки стане холодно, якість води покращиться. Її можна буде пити. У крани звенигородчан вона тече з Гнилого тікича. За кубометр води містяни платять 12.12 гривні.

Сергій РАДЧЕНКО

05.10.2016 16:39
Переглядів: 837
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.