Колишній міський голова Ватутіного за 10 місяців заробив півмільйона

Жителів Ватутіного обурили заробітні плати місцевих чиновників. Суми нещодавно оприлюднив екс-депутат Євген Підцерковний. За його даними, голова ОТГ Олександр Заборовець за грудень заробив 30,6 тисяч гривень «чистими». Перед цим депутати одностайно проголосували за премії та надбавки йому.

–Я подавав запит, щоб отримати розмір їхніх зарплат, – пояснює Підцерковний. – Не тільки по голові, а й по секретарю та заступниках. Депутати вирішили надати міському голові 50 відсотків премії і стільки ж надбавки. Почали підіймати питання, чому одразу так, а не після звіту голови про виконану роботу. Депутати пояснили, що надають йому це авансом. Жодному працівнику підприємств комунальної сфери нічого не дали. Мене вразили надбавки й премії для підлеглих голови.

В опублікованій відомості про зарплату керівного апарату за грудень найбільше нарахували першій заступниці міського голови Зої Ляпун – майже 36 тисяч гривень. Найменше нарахували керуючій справами виконкому Ларисі Гурцак – 32800 гривень.

–Маю таке враження, що декому з депутатів надали роботу у виконкомі, щоб вони лишнього не говорили, – вважає Підцерковний. – Треба затягувати паски з такою ситуацією в місті. А то кажуть, що бюджет дотаційний і при цьому виплачуються такі надбавки й премії.

Розмір зарплат підлеглим визначає сам міський голова. Скільки отримуватиме він, вирішують лише депутати.

–Справді, за премії та надбавки Заборовцю депутати одноголосно вирішували, – розповідає депутат Олег Ступник. – Попередній міський голова у 2020 році 10 місяців був на посаді. З них 3-4 місяці був у відпустці і на лікарняному. Попри це отримав півмільйона гривень. Виходить, щомісяця мав зарплату 50 тисяч. В новообраного голови ще й 3 села у відповідальність додалось. Поки він ніби непогано працює. Якщо ж не виправдає наших сподівань, достроково скасуємо своє рішення.

Колега очільника Ватутінської громади Олександр Саєнко свою зарплату також не приховує.

–Мені нічого приховувати, – каже Саєнко. – «Чистими» на руки отримую 32 тисячі гривень. Окрім Звенигородки на мені ще 15 населених пунктів. При цьому деякі з них є досить віддаленими. Це чимала відповідальність.

Анатолій БУЗИНА

20.02.2021 11:00
Переглядів: 847
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.