«Коли приїжджають з Укртрансбезпеки, то нелегали ще за день про це знають»: чиновники безсилі проти нелегальних таксистів - Вісті Черкащини

«Коли приїжджають з Укртрансбезпеки, то нелегали ще за день про це знають»: чиновники безсилі проти нелегальних таксистів

Фото тематичне

Міська влада Ватутіного в минулий четвер зібрала місцевих власників служб таксі. Чиновників турбують нелегальні перевізники, через яких бюджет недоотримує кошти. Проте на зустріч прийшло лише троє підприємців, які мають необхідні ліцензії. Решта нелегалів утрималися від діалогу. Водночас офіційні таксисти скаржаться, що замість боротися з «грачами», керівники міста намагаються витиснути всі соки з них.

Коли нас зібрали, то претензії були не до нелегалів, а до працюючих офіційно, – розповідає один із власників таксі у Ватутіному. Просить не називати його. – В мене все офіційно, але є деякі огріхи. От з нас якраз хочуть отримати по максимуму. В місті легально працює 5 автомобілів. А от нелегально – 35. То ми попросили, щоб навели порядок з ними для початку. Вони жодної копійки ніколи не заплатили. А я податки сплачую вже багато років.

Подібні зустрічі відбуваються кожні 5 років, каже підприємець.

Таке відбувається щоразу, коли приходить новий мер. – продовжує чоловік. – Ми ж не проти йти на зустріч, але хай легалізують нелегальних перевізників. Бо ми платимо, а ті їздять і сміються з нас. Нам запропонували зробити спеціальне місце для автівок. Та гарантувати, що місця не займе нелегал ніхто не може.

З незаконними таксистами важко боротися. Ті цим користуються.

До нас набагато легше причепитися за щось, ніж до них, – обурюється таксист. – Бо ми працюємо законно. В цей час «грачі» тримають таку ж ціну, яку ми маємо. А коли була негода, то вони ще й піднімали вартість послуги. Ми – ні. Щоб їх притягнути до відповідальності, треба потратити чимало зусиль. Та й довести, що працюють незаконно теж непросто. Вони просто відправлять інспектора якомога далі і поїдуть собі. І ніхто їм нічого не зробить. Коли приїжджають з Укртрансбезпеки, то нелегали ще за день про це знають і ховаються.

Голова Ватутінської громади Олександр Заборовець погоджується, що у влади на місцях зв’язані руки.

Треба, щоб у Верховній Раді закон відповідний ухвалили і все буде нормально, – вважає Заборовець. – Тут 3 лише легальні перевізники. До них претензій немає. Всі решта – так собі катаються.

Аналогічна ситуація і в сусідній Звенигородці. Фірми таксі мають штат неоформлених працівників і навіть диспетчерську службу. А от платити до бюджету бажання не виникає.

Для нас це така ж проблема, – розповідає на умовах анонімності працівник Звенигородської міськради. – І цих нелегалів тут більшість. Керівництво ще до них не добралося. До тогож це має бути проблемою податкової. Просити про щось цих бізнесменів не можливо. На них можна вплинути лише законно-примусово. Правоохоронні органи теж мають боротися з ними. Впіймали – оштрафували. Хоча ті навчилися хитрити.

Окрім несплати податків, нелегальні перевізники не надто слідкують за технічним станом своїх автомобілів, пояснюють чиновники. Тому пасажири ризикують не доїхати до пункту призначення.

Анатолій БУЗИНА

15.03.2021 17:05
Переглядів: 542
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.