''Енергетичні магнати'' із Звенигородщини - Вісті Черкащини

”Енергетичні магнати” із Звенигородщини

Як пройти до садиби Домніцьких, вам у Ватутіному покаже майже кожен житель. Щоправда, уточнить перед цим, чи не та це родина, яку йменують енергетичними магнатами.

– Ну, до магнатів ми не доросли, – усміхається глава родини Борис Домніцький, – навіть до енергетичних. То в своїй передачі назвали так мене телевізійники. І пішло- поїхало…

Разом з «магнатом» оглядаємо його енергетичне господарство. А це – 57 сонячних батарей, встановлених на даху, така собі домашня електростанція, що живиться від енергії сонця. За словами господаря, він не є першопрохідцем у виробництві електроенергії з альтернативних джерел.

– В розвинених європейських країнах такі от сонячні електростанції давно вже працюють на приватних власників, – розповідає він. – Там сонячні батареї встановлюють не тільки на дахах житлових будинків чи господарських спорудах, а й просто на землі. Головне, щоб розміщені вони були на зручному місці, добре доступному сонячним променям протягом всього дня. А все інше, як то мовиться, справа техніки. Так що мати власну електростанцію може й кожен українець. Для цього треба тільки мати бажання і – гроші.

Таке бажання Борис Домніцький, постійно цікавившись різними новинками в побуті, мав. Проблемніше було з грошима: у сонячну електростанцію треба було вкласти 14 тисяч євро. Й підрахувавши всі «за» і «проти», чоловік вирішив виручити таку суму, продавши власний бізнес. Як бачить сьогодні – не прорахувався.

Судіть самі. За місяць родина споживає понад 200 кіловат «власної» електроенергії. Це щонайменше 600- 700 гривень економії на сьогодні. При цьому на даху будинку встановлено ще й колектор, який також живиться від домашньої електростанції і використовується як бойлер, нагріваючи до 70 градусів 100 літрів води. Безкоштовно, як жартує Домніцький.

«Енергетичний магнат» впевнений, що його екологічна електростанція окупить себе вже за п’ять-шість років. Адже вона виробляє за рік не менше 14 тисяч кіловат електроенергії. Беручи до уваги, скільки її використовується на власні потреби, неважко вичислити і надлишок. Його Домніцькі продають державі. Для цього вони уклали відповідну угоду з «Черкасиобленерго».

Чим не вихід для українців у сучасних реаліях, коли ціни на комунальні послуги продовжують зростати?

Михайло НЕЧАЙ

21.09.2017 12:55
Переглядів: 1018
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.