Доба відпочинку в ''Кобзаревій колисці'' коштує 250 гривень - Вісті Черкащини

Доба відпочинку в ”Кобзаревій колисці” коштує 250 гривень

“Я 1949 року народження, а мої гості сьогодні наче змовилися. Шістдесятого, кажуть, і край. Ну то хай, не сперечаюся. Бо відчуваю себе молодою й енергійною. Займаюся спортом. Сонце щоранку зустрічаю в полі. Ходжу підтюпцем шість кілометрів. А потім уже годую своїх туристів – каже Віра Чепурна. Вона – засновник одного з перших осередків популярного сьогодні сільського “зеленого” туризму на Черкащині. Агросадиба “Кобзарева колиска”, що з’явився на батьківщині Тараса Шевченка в селі Моринці, існує вже 10 років. Входить у Топ-100 кращих садиб України.

Біля “Кобзаревої колиски” — вишнево-яблуневий сад, подвір’я повністю засаджене квітами. Усередині — етнічно оздоблені й розписані стіни, вишивані рушники і звичайна колиска. Стіл накритий домашніми українськими стравами. Зустрічає гостей господиня садиби Віра Чепурна. В недалекому минулому вона головний технолог Моринського хлібокомбінату. Говорить, що найголовніше для господаря — створити відпочивальникам приємну атмосферу сім’ї.

Щоб розпочати свій бізнес жінці довелося звернутися в місцеву райдержадміністрацію.

“Отримала дозвіл. Але це був лише початок. Потім взяла пільговий кредит, який віддавала чотири роки. Спілка сприяння розвитку сільського зеленого туризму в Україні надала всю необхідну інформативну допомогу. До того ж, багато читала про Шевченка та історію краю”.

Згодом господиня зайнялася декоруванням та обладнанням кімнат. Необхідно було створити не лише сільську садибу в українському стилі, а й показати кожному відпочивальникові, в яких умовах жив колись Кобзар. Саме в цьому й полягає унікальність цієї садиби серед інших.

Охочих побачити музей імені Кобзаря та просто оглянути край завжди було достатньо. Нині — і поготів: відтоді як з’явилася “Кобзарева колиска”, всі туристи радіють, мовляв, тепер можна не лише побувати у славнозвісному селі, а й заночувати з комфортом,

“Поступово у нас з’явилися постійні клієнти, оскільки відпочинок у приватних господарствах сільської місцевості, цікавої туристичними об’єктами, останнім часом стає все більш популярним в Україні та за її межами”, — говорить Чепурна. – До того ж, і проживання у садибі відносно недороге: 250 гривень на добу щоб відпочити з усією родиною, враховуючи харчування (а тут тільки домашні та корисні страви).

Основна маса туристів, а їх у “Кобзаревій колисці” побувало понад 2 тисячі, мешканці міст із середнім заробітком. Це люди, які сумують за своїм корінням, бажають пізнати історію України. Бувають у гостях і іноземці. Їх приваблює етнос, історія. Адже край історично багатий талановитими людьми, красою природи. Приїздили з Болгарії, Австрії, Німеччини, США, Канади. До того ж, як говорить пані Віра, всі дуже чемні. Приймати їх — задоволення.

“Коли приїжджають, просять вареників, українського борщу. Полюбляють люди вдихати запах польових трав, купатися в ставку, їздити верхи на конях. Щиро радіють цьому”, — каже господиня.

А от юна туристка Софійка з Чикаго, яку ми застали, раділа тому, що власноруч заповнювала гумовий басейн і босоніж ходила травою.

У садибі створено атмосферу старовини, побуту споконвічного українського села.

“Намагаюся надати максимальний комфорт, вкладаю в це кошти, зберігаючи при цьому атмосферу старовини. Зараз пропоную людям прогулянки на конях, у бричці, також арттерапію — петриківський розпис. Ціни завжди стабільні, навіть на Новий рік. Вважаю, що зараз стала ціна та відмінний сервіс — це запорука успіху”, — каже Віра Стефанівна.

Господиня відшукує гостям щось своє, цікаве, особливе притаманне саме Моринцям. Ось новий номер “На сіні” — зовсім унікальний. Трави, старовинна родова скриня, сімейні фото у вигляді родового дерева, глиняний стіл, вкритий зеленню, домоткані доріжки, білизна ручної роботи, вишивка, розмальовані полиці.

Віра Чепурна на недавній всеукраїнській нараді висловила цікаву ідею: а чому б не організувати центр на базі її садиби для навчання веденню зеленого туризму? Серед охочих є навіть поляки й німці.

Олександр ЩЕРБАТЮК

01.08.2016 18:19
Переглядів: 712
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.