Депутати поставили голові райдержадміністрації ''двійку'' - Вісті Черкащини

Депутати поставили голові райдержадміністрації ''двійку''

Звіти керівництва району, винесені на обговорення сесії райради, давно вже проходять сіро і буденно, задля «галочки». Після завершення читання нудотного звіту, де переважають цифри, депутатам залишалося лише проголосувати «за». За таким сценарієм мав би пройти і звіти Звенигородської райради та голови райдержадміністрації Василя Довбуша про виконання програм соціально-економічного розвитку району та делегованих райрадою повноважень за минулий рік. Принаймні, Довбуш не намагався внести у нього якісь зміни. Більше того, слухаючи його, здавалося, що в основу цьогорічного звіту покладено минулорічні дані та ще й з деякими скороченнями.

Доповідач сипав різного роду показниками як горохом. Стосувалися ж ті цифри діяльності сироробного комбінату й лісгоспу (промислові підприємства, які залишилися у районі) та сільськогосподарських формувань.

У такому ж ракурсі районний керманич відрапортував про тваринництво. Починаючи з того, скільки молока було отримано торік й наскільки це більше попереднього року. Щоправда й словом не обмовився, яка ж заслуга райдержадміністрації і його особисто в цьому.

Завершивши економічний огляд повідомленням, що середня заробітна плата по районі за минулий рік склала 6731 гривню. Далі перейшов до інших питань. Ось тут і чекала на нього несподіванка: оскільки депутати, заколисані до цього монотонним переліком цифр, запитали про діяльність адміністрації у освітній галузі, за шляхи наповнення місцевого бюджету та раціональних витрат його фінансового ресурсу. Пригадали за виявлені торік, інспекцією Управління держпраці у Черкаській області, порушення трудового законодавства у Тарасівській школі, та накладений штраф у розмірі 111690 гривень. У райдержадміністрації та її підконтрольному відділі освіти це сприйняли з олімпійським спокоєм (про що до речі, йшлося в декількох номерах газети «Новий Дзвін») а очільник РДА навіть авторитетно заявив, що й в інших школах району ситуація така ж. Сказав, що хвилюватися не потрібно. Тепер у сесійному залі Василь Довбуш заявив, що нічого подібного не говорив. Не зміг і сказати нічого конкретного щодо виправлення ситуації. Хто відповідатиме за скоєне порушення не знає. Оскільки у новоствореній Шевченківській ОТГ відмовляються брати школу з таким штрафом під свою юрисдикцію. Натомість звинувачують районних чиновників. Василь Довбуш та начальник райвідділу освіти переклали вину на райраду та директора школи, що викликало цілу бурю у сесійному залі. Ні депутати, ні навіть головуючий Володимир Кучер не могли вже стримати свого обурення.

На такій ноті Довбуш завершив звіт. Навіть не згадавши у ньому районної програми «Питна вода Звенигородщини». Випадково, не тому, що з його легкої руки на Гнилому Тікичу, вода з якого використовується для питних потреб населення райцентру, господарює з порушенням природоохоронного законодавства ТОВ «Рулонні газони» з Дніпропетровщини. Василь Довбуш особисто підписав йому дозвіл на спеціальне водокористування без погодження з міськрадою, без експертних оцінок. Минулого року голова РДА звітував з цього питання, депутати та громадські активісти взагалі висловлювали йому недовіру. Та якось пронесло.

Ось і тепер депутати поставили Василю Довбушу «двійку», не підтримавши звіту.

Феофан БІЛЕЦЬКИЙ

23.03.2019 10:48
Переглядів: 1457
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.