Чоловіка зі Стебного, що на Звенигородщині, покусав собака

Мешканця села Стебного, що на Звенигородщині, покусав безпритульний собака. Коли через тиждень стало відомо, що собака загинув і був переданий у Черкаси на дослідження, медпрацівники викликали потерпілого і почали курс антирабічного вакцинування. За результатами лабораторних досліджень тварина виявилася хворою на сказ.

– Фактично щодня до нас звертаються люди, яких покусали собаки, розповідають у травматологічному відділенні Звенигородської районної лікарні. – Лише у квітні було три випадки, коли підтвердився сказ у тварин. Щодо лікування людей, яких покусали собаки, існує своя метода: якщо собака дворова, то до десяти днів за нею спостерігають, якщо ж бродяча і невідомо, чи здорова, потерпілому показане антирабічне щеплення.

З вакциною ж проблема. Останній раз у 2014 році нею було забезпечено лікарню частково, потому постачання взагалі припинилося. Торік, коли депутати обласної ради ініціювали звернення до Кабміну, Ради Нацбезпеки, МОЗ України щодо запобігання виникненню і поширенню інфекційних хвороб та убезпечення від епідемій на території області, проблема дещо зрушила з місця: на район було виділено 80 доз антирабічної вакцини Рабіпур. Нею вже пролікували 11 потерпілих. Але, крім цієї вакцини, потрібен ще імуноглобін, застосування якого необхідне, якщо у потерпілого є покуси пальців, обличчя, голови, шиї. В лікарні його немає. Люди самі шукають препарат. Один з пацієнтів сам знайшов його десь у Росії, каже, що коштує він дуже дорого.

Що ж робити? Наприкінці квітня відбулося засідання надзвичайної протиепізоотичної комісії при Звенигородській райдержадміністрації . Вихід, вирішила комісія, – щеплення собак і котів проти сказу, відкриття стерилізаційного пункту із тимчасовим утриманням тварин та скорочення чисельності безпритульних котів і собак через масову їх стерилізацію тощо.

Все вірно: і щодо щеплення чотирилапих, і щодо відкриття стерилізаційного пункту. Коли б ще й конкретики до цього додати: коли, як і де? Бо ж гарними словами від скажених собак не відіб’єшся. Як от і рішенням комісії «увести карантинні обмеження по сказу на території інфікованої зони» по низці вулиць. Щоправда, тут же затверджено й ветеринарно-санітарні заходи з ліквідації сказу: проведення відповідного щеплення собак і котів, забезпечення дотримання жителями району правил утримання домашніх тварин, і (геніально!) «проведення роз’яснювальної роботи серед населення з питань профілактики сказу». А як же щодо безпеки громадян, на яких будь-коли можуть напасти бродячі і, можливо, хворі на сказ собаки?

Отож звенигородцям і гостям міста, перш, ніж вийти на вулицю, не залишається нічого іншого, аніж запастися замашним бучком для «профілактики». Як ото й радить відома коломийка:

брати з собою «палицю сяку-таку,

щоб не вкусив пес за с…».

Феофан БІЛЕЦЬКИЙ

20.06.2017 10:10
Переглядів: 1055
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.