«Через морози полопалися труби опалення»: у Ватутіному автопідприємству відключили світло

Фото тематичне

У Ватутіному автопідприємству відімкнули електропостачання. Керівництво було змушене через це звільнити більшу частину працівників. АТП займається вантажними перевезеннями. Офіційна причина припинення послуги – завершення терміну дії договору з постачальником. Директор установи Іван Яременко впевнений, що енергетики нібито хочуть заробити на ньому.

Вперше мене відімкнули наприкінці 2014-го, – розповідає Яременко. – Зробили й тоді це протиправно. Я направив в Антимонопольний комітет скаргу. Останні притисли постачальника електроенергії, бо прибігли до мене. Пообіцяли підключити назад. Я відізвав заяву. Відтоді почалися проблеми. Мене утискали, де тільки могли.

Наприкінці 2018-го року підприємство чоловіка об’єдналося з іншим. Це лише додало проблем з постачальником енергії.

Буквально одразу Звенигородська філія «Черкасиобленерго» направила договір. У документі дозволена потужність мала бути 80 кВт, – продовжує Яременко. – Я з цим не погодився. Мало бути не 80, а 250. І от вже 2 роки я з ними судився. Вони програвали суди. Згодом відмовилися від позовних вимог. Насправді це був «хід конем». 5 січня вже цього року до мене приїхали й відключили світло. Без будь-яких попереджень. Саме для цього вони й відмовилися від суду. Інакше б не змогли припинити постачання електрики.

Через відсутність світла працівники, які ще залишилися, почали хворіти, нарікає ватутінець.

Люди мерзнуть, хворіють. – обурюється чоловік. – Робота стала. Не можемо навіть техніку поремонтувати. Зарплат людям не можу нормально віддати, бо комп’ютери теж не працюють. Шукав вихід, аби не бути в боргу. Через морози полопалися труби опалення. В таких умовах довелося значно скоротити чисельність працівників. Нині їм нема чим платити.

Іван Яременко наполягає, що договір із енергетиками дійсний ще до 2022 року. Проте останні це заперечують.

Той договір, що він має – ймовірно підроблений, – вважає керівник Звенигородської філії ПАТ «Черкасиобленерго» Олександр Скобленко. – Ми договір підписуємо на рік. В тому документі є виправлення. Плюс потужність не відповідає тому, що вписана в попередньому договорі. Жодних реконструкцій він не робив. Тепер він каже, що ми в нього вкрали трансформатор. Насправді він був нами придбаний. Про відключення ми його попереджали офіційно.

Знову під єднати підприємство до мережі коштуватиме всього кількасот гривень, пояснює Скобленко.

Я Івана Гавриловича знаю років 20, – продовжує керівник. – Він ніколи ні з ким не погоджується. Не заспокоїться, поки не посвариться. Немає ж проблем, щоб повернути постачання енергії. Підписується договір, оплачує послугу підключення і все. Це коштуватиме гривень 400. А тоді може судитися, якщо має бажання.

Адвокат підприємця Руслан Бабенко впевнений, що енергетики можуть навмисно створювати Яременку проблеми. Це нібито помста за скаргу до антимонопольників.

Вони пропонують Яременку зменшити потужність із 250 до 80 кВт, – коментує Бабенко. – Інакше йому доведеться платити не одну сотню тисяч гривень. Здавалося б, для чого їм це? Таким чином хочуть насолити підприємцю. Це особистий конфлікт. Коли Яременко поскаржився на них до Антимонопольного комітету, ті мали отримати близько 1 мільйона штрафу. Але ж пожалів, бо дуже просили. Тепер йому намагаються помститися. Старий договір є дійсним до 2022-го року. Жодних виправлень там немає.

Іван Яременко вже подав до суду на постачальника електроенергії. Розраховував на час судових розбірок, що йому змушені будуть повернути електрику. Проте АТП й досі стоїть без світла.

Анатолій БУЗИНА

19.01.2021 11:28
Переглядів: 2483
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.