''Золота скрипка'' Ельмана зібрала кращих українських і британських скрипалів

13 квітня у Тальному відбувся 4 міжнародний конкурс «Золота скрипка» імені Михайла Ельмана, присвячений нашому землякові, видатному скрипалю-віртуозу ХХ століття. У конкурсі взяли участь юні таланти з 11 міст України та, навіть, із Лондона. Учасників прибуло стільки, що організатори навіть вимушені були звернутися до тальнівчан через Фейсбук з проханням допомогти у розселенні конкурсантів, бо у готелі та гуртожитку коледжу не вистачало місць.

– Третій день до нас з усієї України з’їжджаються талановиті діти. Це скрипалі зі Львова, Чернівців, Одеси, Дніпра, Білої Церкви, Полтавщини, Сум, Черкас, Золотоноші, Звенигородки, Христинівки, Тального та Лондона, – каже під час відкриття конкурсу Альона Габієва, завуч Тальнівської дитячої музичної школи. Запрошує усіх учасників на сцену міського центру культури та дозвілля.

Через велику кількість учасників, конкурс відбувався одночасно в дитячій музичній школі та в міському центрі культури та дозвілля.

У музичній школі сцена хоч і маленька, але святково прибрана, затишна. А ось хлопчикам-конкурсантам, які залишилися в МЦКД, довелося самотужки виставляти піаніно по центру зовсім не святкової сцени. Із залу стало видно поламаний бік інструменту. Втім, після початку виступів поринаєш у справжній світ музики і ті негаразди пов’язані з підготовкою Міжнародного (!) конкурсу, стають дріб’язковими. Думаєш лише, яка у нас талановита молодь. Усі діти гарно підготовлені, справжні віртуози. Дійсно, не позаздриш журі у виборі найдостойніших.

До речі, для визначення переможців працювало дві команди журі. Одна в МЦКД, інша – в музичній школі. Усі поважні фахівці своєї справи.

За результатами напруженої конкурсної боротьби, нагороджено декілька десятків скрипалів. Але окремо хочеться відзначити гостей із Чернівців, які здобули чимало нагород та два гран-прі. Це – Чернівецький обласний коледж мистецтв та дует у складі Миколи Половинка і Даніели Паламарюк. Тальнівчанки Оксана Гончарик та Вікторія Шевчук були третіми у своїй категорії.

І переможці, і призери відзначені грамотами за участь та пам’ятними подарунками.

Через неузгодженість плану заходів установ культури міської ради, гала-концерт, який мав відбутися наступного дня, провели ввечері 13 квітня.

Чи зробить керівництво громади і відділу культури висновки із цьогорічних помилок, покаже вже наступний конкурс. А поки вітаємо переможців, їх наставників та організаторів із справжнім святом музики.

Олег ШАТАЙЛО

Нагадаємо: Тальнівські школярі відвідали завод Кока-Коли

15.04.2019 20:45
Переглядів: 633
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.