Завдяки небайдужим на Тальнівщині стерилізували 8 чотирилапих

Стерилізація собак, кішок, як безхатьків, так, власне, і домашніх, – процес, який важливо не переривати. Якщо ж на це зневажати, на світ з’являться десятки тварин, які мають усі шанси поповнити ряди безпритульних. Приємно, що на Тальнівщині є активісти, громадяни, завдяки небайдужості яких процес стерилізації триває, незважаючи навіть на війну у країні. Тож є надія, що отримані результати минулорічної роботи не будуть втрачені. Волонтерка Надія Солоденко розповідає, саме тоді «Чотири лапи» дали їм поштовх робити ще більше у цьому напрямку, фінансувала Програму Тальнівська міська рада (тоді стерилізували собак не тільки в місті, а і в Соколівочці, Мошурові, Тальянках, Гордашівці та ін.). Однак зараз про фінансування не йдеться – казначейство не проводить платежів по незахищених статтях.

– Зараз люди, на жаль, продовжують викидати кошенят, собак, цуценят, залишилися тварини, яких торік не простерилізували. Ми вирішили оголосити збір коштів. І такий гарний чоловік, керівник ПП «Дронго» Ігор Новак надав нам машину. Перший раз ми їздили, як «білі люди»: на машині – не на таксі, не в руках носили тварин. Дуже хочу подякувати Михайлу Заболотньому з Веселого Кута – людині з великої букви: і ловив, і вантажив собак, відпросився з роботи, щоб нам допомогти.

Волонтерка Ярослава Мошкутело розповідає, що на зібрані кошти 11 травня простерилізували 8 чотирилапих, деякі з них – дворові собачки. Найбільше клопоту, як зізнається, додала їм доросла собака у Тальному, яку до цього , мабуть, з пів року не могли піймати. От не давалася до рук – хоч плач. Дякувати тому, що прибилася до «швидкої», таки вловили. Тальнівці без проблем її впізнають, бо має різнокольорові очі. Одне – блакитне, тому й називає її Надія Солоденко Блакитноочкою. Жінка дякує усім, хто долучився до збору фінансів. Стерилізація однієї собаки обходиться у 800-1000 гривень, а це куди дешевше, аніж якби везти у клініку тваринку самотужки. Надія Юріївна вдячна лікарям клініки «У ветеринара» (з Умані), з ними співпрацюють не вперше. З її слів зрозуміло, що, мабуть, легше назвати те, що вони з собою не привозять. Це операційний стіл та освітлення. Решту – від рукавичок до скальпеля, розчинів для стерилізації інструментів – їхнє.

Надія Солоденко розповідає, наразі невтішна ситуація з собаками-безхатьками на території сміттєзвалища. Тож акцію планують повторити. Однак на це потрібні кошти. Хто має ресурс і бажання допомогти, може це зробити, перерахувавши фінанси на рахунок «ПриватБанку»: 5168 7451 1587 0435 (на ім’я Солоденко Надія), або за реквізитами:

МФО банку 305299

Отримувач: Солоденко Надія Юріївна

IBAN UA263052990000026202676075884

Рахунок отримувача: 26202676075884

РНОКПП отримувача: 3119618821

(в призначенні платежу вказувати, на які саме потреби, а також, що це благодійний внесок).

Якщо ви маєте бажання стерилізувати тварину, можна звернутися до Надії Юріївни особисто: тел. 0631457774. Або ж отримати інформацію у ветлікарів клініки «У ветеринара»: 063 435 62 27, 068 796 16 60.

Марина КАМІНСЬКА

Читайте також: Діти з села на Тальнівщині не мають де займатися танцями

Читайте нас також в Telegram!

23.05.2022 08:00
Переглядів: 342
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.