Яким був колись міст через Гірський Тікич у Тальному

Про будівництво 1891-1892 рр. мосту в м. Тальному дізнаємося з архівних справ Державного Архіву Київської області.

Колись Тальянка не так упадала в Гірський Тікич, як зараз, напряму. Від неї відгалужувався рукав, що тягнувся попід правий берег Тікича по течії вниз. Завдяки руху його води оберталося колесо крупорушки, що знаходилася неподалік. Якою повноводною тоді була Тальянка! Між нею й рукавом утворилася частинка суші, яку в народі називали островом. Так її й позначили на карті, датованій 1892 роком. У цій місцині Тального зафіксовано два мости: один, маленький, через рукав, а другий, більший, сполучав береги Гірського Тікича.

У 1944 році, відходячи з Тального, фашистські загарбники зруйнували міст через Гірський Тікич. Мешканка міста Терлецька, яка працювала економістом на маслозаводі, згадує про святкування 9 травня 1945 року: «Ліс нас зустрів напівголий. Чому? Радянські солдати, щоб налагодити переправу, рубали сторічні сосни».

1956 рік. Повоєнний міст з фондів Тальнівського музею історії.

 

50-ті роки. Автор невідомий. З фондів Тальнівського музею історії. Фото надане Володимиром Шахом.

 

У 50-ті роки минулого століття міст був звернений в інший бік. Пішохідної частини на ньому не було. Її збудували у 80-х роках.

Наталія ГОЛОВЕЦЬКА

Читайте також: Частина Тального сидить без води, бо голова Черкаської облради ігнорує прохання про передачу свердловин місту

Читайте нас також в Telegram!

12.08.2024 11:56
Переглядів: 2473
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.