Як Тальнівська райрада себе преміювала перед розпадом - Вісті Черкащини

Як Тальнівська райрада себе преміювала перед розпадом

З такими доходами новорічні свята можна було зустрічати в теплих краях

Минув місяць, як пройшла перша установча сесія оновленої Звенигородської районної ради, в результаті чого голова вже реорганізованої Тальнівської райради Валентина Любомська припинила свої повноваження та автоматично була звільнена з посади. За словами керуючого справами виконавчого апарату Тальнівської райради Віталія Карпука, зараз відбувається підготовка документів до знищення, які цьому підлягають, та до передачі деяких документів на тимчасове і постійне зберігання в Звенигородську районну раду, як правонаступнику. Всі працівники будуть вивільнені до 23 лютого. Хоча деякі вже самі звільняються, не чекаючи судного дня. Про те, як колишня голова та працівники Тальнівської райради любили побалувати себе грошовими преміями та надбавками за високі досягнення у праці, не знає, мабуть, глухий і сліпий. Про це було відомо навіть в обласній адміністрації, яка надсилала листи-попередження із результатами перевірки показників райбюджету. Не соромно було нашим посадовцям райради набивати свої кишені виплатами стимулюючого характеру навіть у період бюджетної кризи у районі під час пандемії коронавірусу, коли лікувальні заклади на Тальнівщині потребували хоча б найменшої допомоги. Вижали все, що тільки могли, обдерли бюджет до нитки.
На скільки ж збагатилися працівники Тальнівської райради за останні два місяці (листопад, грудень) 2020-го знаючи, що реорганізація не за горами? Після того, як ми отримали відповідь на інформаційний запит, зрозуміли – не образили вони себе і цього разу. Не забули набити гаманці преміями, відпускними, компенсаціями, допомогами на оздоровлення та надбавками за високі досягнення. Наприклад, у листопаді керуючому справами Віталію Карпуку було нараховано більше 52 тис. грн.: тут і премія більше 18 тисяч, і відпустка, та наперед виплачена частина компенсації за невикористану відпустку – більше 12 тисяч гривень. Як відомо, така компенсація виплачується працівникам при звільненні, чи у разі переведення на інше підприємство та, в окремих випадках, частина щорічної відпустки замінюється грошовою компенсацією. Вже в грудні посадовцю нараховано трошки менше – всього 33 тис. 210 грн. В останній місяць року майже всі працівники райради отримали премію до Дня місцевого самоврядування в розмірі 12 тис. грн. в одні руки.
Валентина Любомська у грудні себе не обділила – за свої останні 11 робочих днів посадовиці нарахували майже 29 тисяч гривень. Як відомо, Любомська брала відпустку не однин і не два рази у році, а куди більше, проте компенсацію отримала аж за 27 календарних днів. До того ж, до кожної відпустки їй виплачували матеріальну допомогу на оздоровлення (цікаво, чому ж головиху, яка відпочила за 5 років, ніхто не наважиться взяти на роботу?). З преміями в грудні зрозуміло – до державного та професійного свята. А що ж було у листопаді, коли всі без винятку працівники порадували себе щедрими преміальними, подекуди захмарними, нечуваними – більш ніж 18 тис. грн. до зарплатні. Так, так – це тільки премія, без посадового окладу та різних надбавок. Такі грошові винагороди за свої «заслуги» отримав начальник відділу з питань управління комунальною власністю, головний бухгалтер, начальник організаційного відділу. Інші спеціалісти отримали трохи менше – 16 тис. грн. в одні руки. Загалом, в листопаді на заробітні плати для 12 працівників райради з бюджету пішло – 334 тис. 947 грн.. А наступного місяця – 278 тис. 945 грн..
Після звільнення працівники райради та їхня голова Любомська отримають зарплату ще за 6 місяців. До того ж, звільнені посадовці матимуть право стати на облік до центру зайнятості і 2 роки отримувати допомогу у розмірі своєї зарплатні за останнім місцем роботи.
Ось так, за лаштунками райради, працівники заздалегідь готувались до реорганізації. З такими доходами новорічні свята можна зустрічати в теплих краях.
А можна було б виділити кошти на подарунки для дітей атовців чи дітей-сиріт, на засоби захисту для райлікарні чи, припустимо, привітати зі святами нужденних. Та де ж там, головне для себе коханих…

Світлана САВЧЕНКО

14.01.2021 09:00
Переглядів: 6470
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.