Як працює Тальнівський відділ служби у справах дітей

Трагічна історія, яка сталась нещодавно з семирічним хлопчиком на ім’я Андрій з Черкас, котрий піддавався тортурам від рідних та помер через отримані травми, сколихнула всю Україну. Люди на підтримку загиблої дитини організовують акції, виходять з плакатами, які містять такі надписи: «Вимагаємо прозоре розслідування», «Байдужість вбиває», «Вимагаємо перевірки соціальних служб» тощо.
Саме тому ми вирішили дізнатись, як працює відділ служби у справах дітей у Тальнівській громаді, що на Черкащині. Про це ми спілкувались з його очільницею Ніною Кравчук.
– Яка кількість дітей перебуває у вас на обліку? Яка тенденція росту з попередніми роками?
– Станом на 16 вересня цього року на первинному обліку перебуває 83 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, з них: 26 дітей-сиріт та 57 дітей, позбавлених батьківського піклування. За поточний період взято на облік 10 дітей. Якщо зрівнювати з минулим роком, коли на обліку було 79 дітей, то цього року кількість збільшилась.
– Яка різниця між статусом дитина-сирота та дитина, позбавлена батьківського піклування?
– Дитина-сирота – це дитина, в якої померли батьки. Діти, позбавлені батьківського піклування, – це ті, які залишилися без піклування батьків через різні причини. Наприклад, батьків позбавили батьківських прав чи просто відібрали через неналежний догляд за дітьми, хворі батьки, безвісти зниклі, недієздатні тощо.
– Які є форми влаштування цих дітей?
– Зараз в Україні діють різні форми влаштування таких дітей. Проте саме усиновлення було та залишається в пріоритеті. У сімейних формах виховання в Тальнівській громаді перебуває 81 дитина, що становить 97,6 % від загальної кількості статусних дітей.
– Чи контролює служба у справах дітей умови, в яких проживають такі діти?
– Звичайно, умови проживання даних сімей обстежуються двічі на рік, при потребі – частіше.
– Чи функціонують на території Тальнівської громади дитячі будинки сімейного типу та прийомні сім’ї?
– Так, функціонує 2 дитячих будники сімейного типу, до яких влаштовано 14 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, та 4 прийомні сім’ї, до яких влаштовано таких 5 діток.
– Чи проводиться працівниками служби у справах дітей роботи, спрямовані на виявлення та усунення причин (умов), що сприяють вчиненню дітьми правопорушень?
– Звичайно, зокрема проводяться профілактичні рейди: «Діти вулиці», «Вокзал», «Канікули», «Урок». З початку цього року проведено 30 рейдів, в ході яких виявлено 8 дітей, з них 3-є влаштовано до КЗ «Обласний міжрегіональний центр соціально-психологічної реабілітації дітей у м. Умань», 3-є дітей – до Тальнівської лікарні, 2-є – повернуто батькам. З ними провели профілактичну роботу та взяли на облік у Тальнівський відділ служби у справах дітей.
– Чи є на Тальнівщині діти, які проживають в не благополучних сім’ях? Яка робота проводиться з батьками цих дітей та які правові наслідки за невиконання батьківських обов’язків?
– Так, на сьогодні в нас на обліку перебуває 23 дітей, які потрапили в складні життєві обставини. З батьками та дітьми постійно проводяться профілактичні бесіди, обстежуються умови проживання тощо. Цього року 20 батьків притягнуто до адміністративної відповідальності за неналежне виконання батьківських обов’язків. В разі невиконання батьками їхніх обов’язків, готуємо позовні заяви до суду про позбавлення їх батьківських прав.
– Як ви дізнаєтесь про такі сім’ї?
– В нас діє механізм взаємоінформування між старостами та адміністраторами сіл, відділом соцзахисту, поліцією, лікарнею, відділом освіти міської ради. Також часто надходять звернення від сусідів та родичів.
– Чи бувають випадки насильства над дітьми?
– На обліку у відділі служби у справах дітей перебуває 3-є дітей, які зазнали психологічного насилля в сім’ї.
– Чи є на даний час на території нашої громади діти, які потребують поліпшення житлових умов?
– Так, такі діти є. Виконкомом міської ради проводиться робота, аби поставити їх на квартирний облік, при досягненні 16 років. Із 83 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які перебувають на первинному обліку, 5 дітей (6%) отримали житло. На квартирному обліку в громаді перебуває 61 особа.
– Куди потрібно звернутися, щоб отримати детальну консультацію, якщо є бажання взяти на виховання дитину-сироту, дитину, позбавлену батьківського піклування, підтримати її, надати сімейне тепло, любов, затишок, підготувати до самостійного життя?
– У відділ служби у справах дітей Тальнівської міської ради: м. Тальне, вул. Соборна, 28, кабінет 214.

Катерина КІХТЕНКО

26.09.2021 10:35
Переглядів: 1012
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.