Волонтерство багатодітної мами з Тального розпочалося з безкоштовної кави

На сьогодні тальнівчанка Юлія Панкратова, мати 4 дітей, разом із місцевим волонтером Русланом Даценком активно працюють на Перемогу в тилу. Вони організовують збір коштів на пошиття медичних бандажів, які є дуже необхідними на фронті. За допомогою такого бинта можна швидше зупиняти венозну кровотечу, робити пов’язку на голову, верхню чи нижню кінцівки. Також волонтери займаються збором фруктів, які потім сушать, пакують та відправляють військовим у посилках з бандажами. Крім того всього, розповідає Юлія, є ще багато інших звернень від військових та переселенців, яким вони допомагають.
– А почалося все з безкоштовної кави, – пригадує Юлія. – За 4 дні до повномасштабної війни ми з чоловіком взяли в оренду кіоск на місцевому базарі у центрі Тального. Напис на ньому «чай, кава» від попередніх власників я залишила, стерла тільки ціну. У перший день війни тут було багато людей і всі були дуже налякані. Я почала пропонувати безкоштовно чай і каву.


Та згодом до мене звернувся Руслан, який тримає магазин поряд, з проханням допомогти зібрати кошти на необхідні тоді аптечки та турнікети. Це був мій перший збір, робити який було дуже тяжко, бо інколи люди вважали, що ми збираємо ці кошті на власні потреби, – розповідає волонтерка.
Найбільше зворушує, каже Юля, коли долучаються до допомоги діти. Якось 13-річний хлопчик Вітя приніс до її кіоску відерце абрикос для сушки захисникам. Вона дуже подякувала йому та похвалила, тим, певно, заохотила дитину ще більше. І до кінця дня Вітя прибігав не раз з абрикосами, загалом назбиравши 30 кілограм.
Юлія ж разом з чоловіком виховують дівчаток-красунь. Найстаршій 12 років, вона більш доросла та відповідальна. А трьох менших жінка називає «бандою», бо діти дуже прудкі, їм все цікаво, за ними треба тільки встигати. Все ж малюки теж долучаються до маминої волонтерської праці, вони розмальовують пакети для бандажів. Для них це дуже цікаво, бо, як каже найменша донька жінки, допомога захисникам «в тленді».


Юля зізнається, що поряд з волонтерськими справами не встигає справлятися і з домашніми клопотами. Та вважає, що нині найголовніше – Перемога, а все інше потім налагодиться.
Розповідає, що ще з підліткового віку мріяла організувати певний благодійний фонд, допомагати дітям-сиротам та жінкам, які потерпають від домашнього насилля. Поки що цю мрію вона не реалізувала, та все ж знайшла себе в іншому. Нині вона переймає досвід вже досвідчених волонтерів з Києва та інших міст, каже, що їй є на кого рівнятися і з кого брати приклад.


Зараз Юлія продовжує збір коштів на пошиття медичних бандажів, бо, каже, вони дуже затребувані, їх завжди просять військові і необхідна кількість зростає щодня. Також постійно триває збір свіжих фруктів. Волонтерка наголошує, що намагається повсякчас дякувати тим, хто приєднується до зборів, хто шиє бандажі. У соцмережі на своїй сторінці, вона публікує фото і допис зі словами вдячності. Переконана, що тоді людині стає ще приємніше, а в інших з’являється бажання долучатися. До того ж, можливість нині робити це є в кожного, бо ж, як наголошує Юлія, ми працюємо зараз разом для досягнення спільної мети. Тож всі, хто бажає допомогти волонтерам, може перераховувати кошти на їх банківську карту – 4411 1144 5843 6738 – Даценко Руслан.

Ольга МОСКАЛЕНКО

Читайте також: Е-рецепт на антибіотики: що це означає для тальнівчан?

Читайте нас також в Telegram!

17.08.2022 15:41
Переглядів: 1219
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.