Е-рецепт на антибіотики: що це означає для тальнівчан?

В Україні з 1-го серпня впроваджене нове правило купівлі антибіотиків у аптеках – за електронним рецептом. Однак у КНП «Тальнівський центр первинно медико-санітарної допомоги» старт системи поки що відтермінували до 20 серпня. Про нововведення, які чекатимуть на тальнівчан, розповів директор первинної ланки медицини Ігор Карпенко.
Е-рецепт можна буде отримати безпосередньо на прийомі у лікаря, розповідає Ігор Карпенко. Рецепт може виписати лікар будь-якого рівня медичної допомоги та спеціалізації – це і терапевти, і сімейні лікарі, і педіатри, тощо. Головна умова – заклад та спеціалісти мають бути зареєстровані в електронній системі охорони здоров’я.
Якщо медичний заклад, до якого ви звернулися, наразі не працює із системою, під час перехідного періоду, лікар може виписати вам паперовий рецепт. Така можливість у пацієнтів буде до 1 січня 2023 року.
За словами Ігоря Анатолійовича, тальнівчани зможуть придбати необхідні ліки за рецептом в аптеці впродовж 30 днів з моменту його виписки. Також, за бажанням, пацієнт зможе погасити е-рецепт частково, тобто придбати меншу кількість препарату, ніж вказана в рецепті і докупити згодом. Крім того, ви самостійно приймаєте рішення щодо торгової марки лікарського засобу.


Ігор Карпенко зазначив, що це важливий етап у розв’язанні проблеми неконтрольованого вживання лікарських засобів.
– Часто пацієнти займаються самолікуванням, яке переважно шкодить здоров’ю. Адже коли люди призначають антибіотики самі собі, вживають їх у неконтрольованих дозах і тривалості. Тому важливо звертатися до фахівців, які компетентно зможуть призначити вам лікування, – додав він.
Наша редакція вирішила перевірити, як у аптеках Тального відпускають атибіотики і в усіх закладах відповідь була однаковою: лише за наявності паперового рецепта. В подальшому – в аптеках будуть тестувати систему електронних рецептів, однак поки діють за старою схемою.

Тая АГАВЕРДІЄВА

Читайте також: Що буде із опалювальним сезоном у Тальнівській громаді

Читайте нас також в Telegram!

17.08.2022 10:15
Переглядів: 653
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.