Водогони на Тальнівщині обслуговуватиме одне комунальне підприємство

«Ще тоді ми бачили, що має бути це об’єднання…»

Надзвичайно часті пориви водогонів, несвоєчасна повірка лічильників, їх масова зношеність, застаріле обладнання та насоси, що «доживають» своє, неналежно оформлені документи і як наслідок – суттєві штрафи після першої ж елементарної перевірки, збитковість. Усе це – реалії, з якими намагаються справитися аж три комунальних підприємства на Тальнівщині, які займаються обслуговуванням та постачанням води жителям громади як у місті, так і по селах. Це КП «Джерело», у підпорядкуванні якого 18 сіл, КП «Темп», що працювало на три села – у Мошурові, Поташі та Романівці, та найбільше комунальне підприємство «Водоканал». Цілком логічним стало питання про їх об’єднання в одне (а саме в КП «Водоканал») з подальшим напрацюванням стратегії ефективного управління та діяльності, що, власне, за ініціативи міськради та голови Василя Сідька, вилилося у відповідний пункт порядку денного сесії. Саме це питання, власне, й набуло бурхливого обговорення на черговій 11-й сесії Тальнівської міськради 30 червня. За словами колишнього керівника КП «Джерело» Віталія Марченка (віднедавна він очолив КП «Тальне-Сервіс»), минулого року, коли почав працювати, застав патову ситуацію, «було страшно», оскільки водогони у селах та обладнання знаходились у плачевному стані, а водонапірні башти, часто-густо, ніхто не чистив, відколи ті з’явилися на світ: «Ще тоді ми бачили, що має бути це об’єднання і вода має бути в одному підприємстві», – зазначив він.

Доповідач Наталія Красновська, начальник відділу ЖКГ, у своєму виступі поінформувала: «КП «Водоканал» є правонаступником усіх майнових і немайнових прав, обов’язків КП «Джерело» та КП «Темп»».

З проханням від жителів Мошурова, Романівки та Поташі про збереження підприємства КП «Темп» виступила, окрім мошурівця П.І. Штангея та адміністарторки села А.І. Караюз, староста Тетяна Гудзенко, однак її слова були майже співзвучними з думкою міського голови Василя Сідька про те, що після об’єднання громад все має бути спільним, а підхід до всіх, будь-то в селі чи в місті – однаковим: «Чомусь жителі Мошурова піднімають питання щодо трактора, оскільки вважають, що він був придбаний при сільській раді (сільрада собі пристаралася) і має залишитися за Мошуровом. Я розумію: коли пара одружується, в них бюджет стає спільним. Об’єдналися – у нас став спільний бюджет», – сказала Гудзенко. У сесійній залі озвучили і звернення від жителів вищеназваних сіл, однак навіть у цьому тексті йшлося про те, що КП «Темп» – неприбуткове, залежить від сплати (а тарифи розраховані, зважаючи на платоспроможність людей) за послуги та в змозі покривати тільки захищені статті. Решта потреб – фінансування з місцевого бюджету.

– У нас було 27 сільських рад, – роз’яснював мошурівцям міський голова Василь Сідько. Після довгих дебатів він наполягав переходити від обговорення питання до голосування. – В одній сільській раді возили сміття безкоштовно, в другій – сільський голова давав (транспорт – авт.), у третій – сільгоспвиробник. У одній сільраді освітлення було, і в іншій – ні. Зараз ми об’єдналися. І все. До всіх підхід однаковий. Разом із сільськими радами попали і свердловини, і каналізаційні системи, водогони, які рвуть по 5 разів на день, і школи, і садочки, будинки культури. Ми не можемо задіювати одного трактора в одному селі. А по других селах що робити? У нас 42 села.

На закиди Петра Штангея під час розгляду питання, мовляв, міськрада нічого не зробила у Мошурові, йому заперечили, адже в першу чергу саме у цьому селі зробили, за словами міського голови, білощебеневе покриття. На репліки-звинувачення дала відповідь також начальник відділу освіти, молоді та спорту Раїса Карман, зазначивши, що навчальні заклади саме Мошурова були за першої ж потреби забезпечені дровами, а на ремонт дитячого садочка рішенням сесії виділили понад 400 тисяч гривень.

Отже, за рішенням депутатського корпусу (підприємства об’єднали, а техніку, яка була у підпорядкуванні КП «Джерело» та КП «Темп», передали до КП «Водоканал» та КП «Тальне-Сервіс». Зокрема, з «Темпу» до «Тальне-Сервісу» віддали трактор «Білорус», агрегат до нього для посипання доріг, дискову косарку, подрібнювач гілок, об’єкти благоустрою, з «Джерела» – УАЗ-3962 та ВАЗ-21074. Окрім цього, КП «Водоканал» передав КП «Тальне-Сервіс» старенький екскаватор «Борекс-3106».

Рішенням сесії затвердили також склад комісії з реорганізації, яку очолив заступник міського голови з питань ЖКГ Олександр Маринченко. Така ідея, здається, самому посадовцю не дуже припала до душі: «Щоб бути головою комісії, це треба покинути основну роботу – писати накази, попереджати, цікавитися бухгалтерією… В минулому році я це робив сам, а в цьому в мене вже здоров’я немає», – сказав посадовець.

Володимир Гречка, в чиєму підпорядкуванні відтепер усі водогони Тальнівської громади, зауважив, що питання ефективної діяльності, вектору руху підприємства у напрямку розвитку має обговорюватися на комісіях, разом з тим, саме в комунальне підприємство сьогодні потрібно інвестувати: «Перспектива цього об’єднання – це великий плюс. За умови фінансування, матеріального забезпечення, та, впершу чергу, бажання людей йти вперед, через рік-два ми вийдемо з цієї ситуації», – спрогнозував він.

Ольга ОСІЯНЕНКО

07.07.2021 12:34
Переглядів: 1481
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.