Владика Іоан призначив нового настоятеля Петропавлівського храму у Тальному

Запашним короваєм та віршами найменші з вірян зустрічали митрополита Іоана Черкаського та Чигиринського у Петропавлівському храмі, що розташований у самісінькому серці Тального. Владика благословив кожну дитину, прийняв святий хліб. У святковий день, бо ж 12 липня – День Святих апостолів Петра і Павла, до церкви прийшло чимало православних християн. На святкову службу завітав меценат Володимир Мовчан з дружиною (до речі, завдячуючи родині Мовчанів, за невеликий період на Тальнівщині було побудовано 4 церкви – у Тальному, Зеленькові, Здобутку та у Кривих Колінах), а також депутат Черкаської обласної ради Ігор Новицький.

Під час святкової служби багатоголосся церковного хору, що зливалося під куполом воєдино і сходило словами молитов на прихожан (подекуди і під гучний бій дзвонів), наповнювало кожного неймовірною радістю. Навіть добре відомі для кожного парафіянина «Вірую», «Отче Наш» звучали цього дня з особливою піднесеністю. Парафіяни йшли до сповіді та причащалися.


У своїй проповіді митрополит Іоан переповідав біблійні історії, пов’язані із діяннями Святих апостолів Петра та Павла. Разом з тим, він наголосив, що наріжним каменем Православної церкви є сповідання, що Ісус – Син Божий. І саме на цьому камені Господь будує церкву: «І ось тому кожен християнин, у якого в серці є віра, що Ісус є Син Божий, – в ньому цей камінь і в ньому будується церква Христова. Кожен із нас має всередині себе написані заповіді. Якщо вони написані, якщо ми істинно віруємо, що Ісус – Спаситель Наш, Будівничий церкви Своєї, значить, у нас будується церква Христова. Адже церква – це не стіни, це кожна душа», – пояснював під час проповіді владика.
Митрополит також зазначив, що саме у посланнях Святих апостолів є велика премудрість, повчання на кожен день, а заповіді і є тими світильниками, які навчають, перевіряють та показують кожному християнину шлях істинний. І тому так важливо запитати себе: «А чи виконую я цю заповідь?».
Потрібно вчитися шукати недоліки, адже, не роблячи цього, не зможемо і виправити їх. Як парафіянам, так і священству потрібно не просто говорити про Христа, а власним прикладом, своїм життям, показувати як жити за заповідями Божими.


– Цього року я в будь-якому випадку приїхав би сюди, – зазначив владика Іоан та додав: – Я переживаю за громаду Петропавлівського храму. Коли треба, я виявляю терпіння, але коли бачу, що інтереси церкви вимагають змін, я мушу їх робити. Господь керує мною і я маю відповідальність за всі громади. А, звичайно, за таку громаду у Тальному, відповідальність ще більша. Я не хочу применшити інших отців наших. Ми не повинні своїм способом життя руйнувати церкву Христову, вселяти недовіру, відганяти від церкви. Я визначив, що Михайло Василюк не може бути прикладом і сприяти приходу до церкви Христової віруючим у Христа. Я його відсторонив від виконання цих обов’язків. Я вважаю, що на настоятелі цього храму лежить дуже велика відповідальність, яка стосується способу життя священника. Мені передали звернення з підписами, я їх прийняв і зразу можу сказати: якби не клопотання меценатів цього храму, я би його звільнив ще раніше, років 5 тому. Але оскільки за нього заступалися і говорили, що він виправиться, що він може ще помінятися і стане прикладом, я поклав все на волю Божу.


Владика Іоан озвучив Указ, згідно якого новим настоятелем Петропавлівського храму у Тальному призначив ієрея Максима Лихолата. «Я знаю Ваш потенціал, – звернувся до Лихолата митрополит. – Переконаний, що більшу частину тих задач, які я ставлю, Ви виконаєте». Він висловив переконання, що новому настоятелю вдасться організувати роботу недільної школи. Нагадаємо, шлях до Бога Максим Лихолат розпочав, будучи 10-класником Тальнівської ЗОШ №1. Спочатку відвідував богослужіння, згодом став паламарювати. Вже за рік повідомив настоятеля Петропавлівського храму, що має бажання вступати до духовної семінарії – хоче стати священником. Семінарію закінчив у 2018 році. Пізніше прийняв дияконський сан. У 2019 році був призначений митрополитом Іоаном настоятелем церков у Кривих Колінах та у Глибочку на Тальнівщині.
– Це однокласник моєї внучки. Прекрасна людина, прекрасного виховання. Батьки дуже розумні – вчили дитину. Мама поклоняється у церкві, привела сюди Максима. Ми дуже задоволені, що поставили саме його, – сказала прихожанка Любов Шатайло по завершенні святкової служби.

Ольга ОСІЯНЕНКО

15.07.2021 09:00
Переглядів: 2680
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.