Ваша думка

фото тематичне

Війна намагається «вибити» нас із колії, але українці гідно дають їй відсіч на всіх фронтах. Попри біль, руйнацію і крізь сльози, вони засіяли навесні поля, нині збирають, де це можливо, врожаї, хто міг садити город – робили це, тепер відкрили сезон консервування. Журналісти нашого видання дізнавалися у жителів Тальнівської громади та громадян, які переїхали сюди через війну, як вони готуються до зими, чи роблять запаси продовольства?
– У нашому селі проживають переселенці. Хто приїхав раніше, то посадив город, тому має що закривати: вже збирають огірки, кабачки. Проблема, що нема банок, їх просять у сусідів, хто має – ділиться. Хто приїхав пізніше, то нічого ж не посадив. За дрова люди переживають, з цим теж проблематично. У нас кілька хат, які опалюються дровами.
Наталія Кушенко, адміністраторка с-ща Здобуток
– Провела «ротацію» у підвалі: кабачки ще є, огірків трохи треба закрити, помідори пізніше буду квасити. Готуюся до зими цього року так само, як і минулого. Війна – не привід опускати руки. Єдине, що за кришки «загнули» таку ціну скажену – не накупишся. Але закриватиму консервацію у більші банки: якщо вишні торік були у півлітрових, цей рік закрила у літрові. Так економлю і банки, і кришки. В будинку опалення газове, але про дрова теж не забуваю – рубаємо і складаємо. Грубку протопити буде, поки невеликі заморозки.
Вікторія, м. Тальне
– Чесно кажучи, ми ще не думали над цим. Навіть не знаємо, де будемо зимувати: в Ірпені чи Майданецькому. Закрутки ми робимо однаково, як і робили щороку. А от запаси круп, борошна, цукру, олії – то цього не робили ніколи. Ми міські жителі. А тепер, мабуть, поговоримо з дружиною та будемо купувати дрова й зробимо якісь запаси продовольства. Так спокійніше.
Олександр, переселенець, с. Майданецьке
– Я почала робити запаси ще з початку літа. Почала помаленьку підкупляти крупи, миючі засоби. Нехай буде, воно їсти не просить. От недавно отримала пенсію та купила мішок борошна, а цукор, слава Богу, дають за пай. У морозильну камеру, у мене вона на 300 літрів, потрошки кладу всього: кропу, цибулі зеленої, вишень, смородини. А останнім часом сусідка підказала ще й хліб морозити, то вже поклала кілька буханців, гарненько запакувала в кульочок. А ще роблю закрутки: компоти, варення, огірочки, кабачки, ікру. Думаю, перезимуємо!
Людмила, пенсіонерка, с. Тальянки
– Зараз навіть не знаєш, як варто готуватися до зими. З одного боку, розумієш, що необхідно заготовляти продукти харчування, а з іншого – остерігаєшся, бо не знаєш, якою буде далі ця війна. Та все ж налаштовуємося на позитив, тому вибираємо огірочки і квасимо у банках, чекаємо, коли достигатимуть помідорчики, щоб і їх заготовити. Цього року, як ніколи раніше, закрили багато банок компоту і з малини, і зі смородини, і з вишень, і з полуниць. Та й вареннячка достатньо закрутили. Словом, їсти буде що зимою, ще й поділитися зможемо. Найголовніше – якнайшвидше здобути Перемогу!
Ніна, с. Мошурів
– Насамперед купуємо, рубаємо, складаємо дрова, щоб взимку було тепленько. Частину підготували ще весною, а зараз дорубуємо решту. Думаю, що вистачить. Хоча ж не знаємо, якою холодною буде зима.
Дуже дякуємо нашим захисникам за те, що у нас зараз тихо, за те, що ми можемо садити, збирати та заготовляти продукти на зиму. Тож ми намагатимемося максимально це робити, щоб потім могли ділитися з усіма.
Микола, с. Романівка

Редакція газети «Новий Дзвін»

Читайте нас також в Telegram!

21.07.2022 09:52
Переглядів: 909
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.