Ваша думка

19 листопада на сайті парламентського видання «Голос України» було оприлюднено закон «Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо встановлення відповідальності за порушення правил перевезення дітей» за підписом Глави держави. Наступного дня з цього приводу інтернет-ресурс буквально майорів коментарями українців, а у випусках новин по телебаченню пояснювали правила перевезення дітей та штрафи, які стягуватимуться з порушників цих правил. Згідно вищеназваного закону штраф, накладений вперше, сягатиме 30-ти неоподаткованих мінімумів (510 грн.), а повторне порушення протягом року обійдеться українцям у 50 неоподаткованих мінімумів (850 грн.). У випуску новин ТСН від 20 листопада заступник керівника Департаменту патрульної поліції Олексій Білошицький прокоментував ситуацію: «Є 10 підстав, на яких поліцейський може зупинити транспортний засіб. Якщо ми зупиняємо транспортний засіб і виявляємо додатково ще це правопорушення, ми будемо реагувати, однозначно. Але спеціально, зупиняти транспортний засіб виключно на цій підставі – чи є наявне автокрісло – таких повноважень у нас немає». Перед українцями постала дилема: платити штрафи чи дбати про безпеку дітей. А що думають з цього приводу наші земляки? Питання наступне:

«Як ви ставитеся до правил перевезення дітей у автокріслах?»

-Думаю, це правильно, бо на дорогах гине зараз багато людей. У нас не дороги, а суцільні ями. Я вже купила автокрісло для своєї доньки. Поки звикаємо, плаче, але коли починаємо їхати, то заспокоюється. Вважаю таке рішення правильним. Бо від аварій ніхто не застрахований.

Наталія, м. Тальне

-Перевезення у автокріслі – це добре, але ви бачили ціни на них? Починаючи від 600 гривень за стареньке і ця ціна може бути й 1000, а то й 2000! Думаю, що на цьому, найперше, наживатимуться, бо люди масово будуть гребти ці крісла. Я не кажу, що мені шкода грошей на свою дитину, на її безпеку, як треба, то знайду. Було б добре, щоб якось ці ціни не росли, а кожен мав можливість купити це автокрісло. На такі зарплати, як у нас, то якраз на два крісла вистачить.

Володимир, м. Тальне

-Я і за, і проти. Бо маю двоє дітей, хлопців, і не уявляю, як старший буде в тому кріслі сидіти. Насильно пхати чи що? Для маленьких діток, десь до 6-ти років, можна й автокрісло, а старші хай просто пристебнутими їдуть.

Оксана, м. Тальне

-А як будуть возити дітей у шкільних автобусах, як їздити з ними у маршрутках, хтось про це подумав? Якісь там ремені є у тому транспорті, яким дітей до школи підвозять, але хоч раз ними хтось пристебнувся? Навряд. З цього, думаю, і треба було починати і якось конкретніше прописати все це у законі.

Олександр, м. Тальне

-Автокріслом давно користуємось. Зручна річ. І малому подобається, вже звик. На дорозі всякі ситуації бувають. Краще, щоб дитина була в безпеці. Пару раз доводилось різко гальмувати, тоді подякував Богу, що маємо таке крісло. Олег, Єрки

-Діти – наше все. Тому навіть не обговорюється. Дороги жахливі. На цих дорогах безліч «оленів» з купленими правами. Отже, якщо можна підвищити безпеку для дитини, значить треба це робити.

Ольга, м. Катеринопіль

-Я за крісла, але не в такий спосіб. Для багатьох це хороший заробіток. А для більшості людей з мінімальними зарплатами – це втрата частково сімейного бюджету. Людям за газ тяжко платити. Автокрісла повинні бути добровільною справою. Без штрафу, лише попередження. Моїй донечці 5 років, дістав крісло, у якому її меншою возили, а вона ледь вміщається, тим паче у зимовому одязі. На кріслі позначка – до 12 років. На моє переконання, закон про автокрісла – це відволікання від більш масштабних проблем. «Нова» поліція бере хабар без проблем, все можна вирішити за гроші. А причиною більшості аварій є погане покриття доріг, відсутність дорожньої розмітки та знаків.

Олексій, с. Зеленьків

-Це нормальна світова практика, яка діє в ЄС з ціллю захисту життя і здоров’я дітей. Тому буде в інтересах батьків, які в сучасному світі вимушені, будучи самі за кермом, супроводжувати своїх дітей в дитсадки чи школи. Якщо приватна особа мала кошти на покупку автомобіля, то й не повинна мати проблем з покупкою, при потребі, дитячого автокрісла, яке коштує від 400 грн. Всі нововведення в нас завжди впроваджуються з острахом та небажанням самих людей змінюватись на краще. Боязнь змін – це нормально. Суспільство зазвичай вимагає змін на верхах без змін в низах.

Алла, с. Колодисте

-Я таксую не один рік. Буває мама з дитиною поспішають до лікарні, а відразу після їхнього замовлення треба перевезти компанію з 4 осіб. Куди мені складати те автокрісло? А в людей ще багаж є. Це для мене проблема, так само як і для інших таксистів. Поки нічого не купував і не збираюсь. У нас не мегаполіс, думаю тут штрафувати не будуть. Але якщо вже і штрафануть, то просто відмовлюсь везти жінок із дітьми.

Віталій, м. Звенигородка.

30.11.2019 19:07
Переглядів: 695
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.