Ваша думка - Вісті Черкащини

Ваша думка

Боротьба зі стихійними сміттєзвалищами – вічна тема. Достукатися до свідомості і совісті людей, які викидають бляшанки, сиплють пластик та поліетилен обабіч доріг, коли везуть увесь непотріб на несанкціонований смітник практично неможливо. І якщо зібрати такі відходи ще якось можна, то залишки тварин – навряд, та й чи хтось наважиться, коли вони пролежали під відкритим небом невідомо скільки часу. Як ставляться та реагують на це пересічні жителі, далі:
– Це дуже погано. Не думаю, що була б у захваті, якби таке побачила. Уявляю, який стояв запах. Ті, хто вивозить такі «ароматні» відходи – нехай би прибрали.
Оксана, с. Здобуток
– Я до цього ставлюся негативно, адже органам місцевого самоврядування можна організувати утилізаційні ями, які колись діяли, тракторами це все загорталось. Зараз – бардак страшний, контролю немає, як вищих керівників, так і голів селищних рад. Так не повинно бути! Сморід, бродячі собаки – ідеальні умови!!! Місцеві жителі від цього потерпають. Я вважаю, що має бути жорсткий контроль як стихійних, так і санкціонованих сміттєзвалищ, бо вони не огороджені, постів з черговими немає. Ці смітники ще й горять дуже часто! Якби був контроль, то менше б і сало валялось, а господарі думали б над проблемою утилізації!!!
Олена, с. Соколівочка
– Хотів би я завезти те сало тому у подвір’я, хто це зробив, щоб воно йому там смерділо. Хіба не ясно, що воно ж розкладається, і собаки розносять цю гидоту кругом? Які хвороби можуть там бути? Думаю, гірші від вірусу. Нам треба побороти вірус безвідповідальності. Думаю, треба один оформлений смітник мати, і щоб люди могли на нього возити сміття. А відходам типу кісток, копит і хвостів одна дорога – на м’ясокістковий!
Олександр, м. Тальне
– Болюча тема – смітники. Пам’ятаю, що ви колись писали, ніби у Соколівочці є сітка для пластику. А хто її бачив у нашому селі? У Здобутку бачив 3 сітки біля 3-ох магазинів. А у нас лише грамоти були, подяки були, пошматований прапор висів на школі, «понти» були… А сіток для пластику не бачив. А в якому стані сільське звалище сьогодні? До нього не добратися – болото.
Володимир, с. Соколівочка, Тальнівський р-н
– Нещодавно я дізнався про класний державний сервіс «Екомапа». Вирішив перевірити, як він працює. Відповідно до статті 21 Закону України «Про відходи», ліквідацією несанкціонованих та неконтрольованих звалищ мають займатися органи місцевого самоврядування. Отже, місцева влада має прибрати сміттєзвалища, якщо вона закрила очі на їх утворення. Поділюся своїм гірким досвідом подачі фото та заяви через сайт ecomapa.gov.ua. Місцева влада, в особі голови села, відреагувала моментально. Уже наступного дня почали ліквідовувати срачі під виглядом сміттєзвалищ. А досвід для мене став гірким, бо бюрократія на чолі із сраколизтвом зробила свою справу. І в результаті мене звинуватили, що я тихо і підло фоткав смітники як раз перед тим, як їх мали планово чистити, підгортати та буцімто підтримувати у належному стані.
Сергій, с. Легедзине, Тальнівського р-ну
– Якби побачила, що хтось викидає сміття на полі, у лісі, обабіч дороги, не полінувалася б і підійшла плюнула в обличчя. Так не має бути. Ми скоро у цих відходах потонемо. За це треба карати штрафами великими, а не закривати очі.
Аліна, Катеринопіль
– Сам постійно приймаю участь у толоках. Допомагаю у лісі прибирати сміття, біля джерела. Мені, чесно, вже це набридло. Бо скільки б не підбирав, через тиждень бидло знову накидає. Щоб засік, то дав би ляща і було б однаково, чи то хлопець, чи дівчина кидає. На стать би й уваги не звернув. Бо ті, хто таке робить, однозначно належать до середнього роду.
Захар, Звенигородка

08.06.2020 09:00
Переглядів: 1735
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.