Вартість харчування в навчальних закладах Тальнівщини збільшиться

У Тальнівській міській територіальній громаді на Черкащині переглянули вартість харчування в закладах дошкільної і загальної середньої освіти.

Про це журналістам «Вістей Черкащини» повідомила начальниця відділу освіти молоді та спорту Тальнівської міськради Раїса Карман.

28 липня міська рада внесла зміни до «Програми розвитку та удосконалення організації харчування в закладах освіти Тальнівської міської територіальної громади на 2022 рік». Із відповідним проєктом-рішення можна ознайомитися на сайті.

Згідно з документом, вартість харчування в садочках зросла вдвічі і становитиме до 50 грн на день. Така вартість розрахована для триразового харчування одного вихованця закладу дошкільної освіти. При цьому у сільських садках 40% розміру від вартості харчування сплачуватимуть батьки, а 60% – за рахунок коштів місцевого бюджету. У місті ж 60% сплачуватимуть батьки, а 40% – за рахунок місцевого бюджету.

–На кожен день складають меню для дітей, яке містить різні страви. Тому вартість харчування у різні дні може варіюватися, – пояснює пані Раїса.

Таке рішення у міській раді аргументують тим, що подорожчали ціни на продукти харчування. Наприклад, за новими цінами закупили крупу гречану по 117 грн за кг, тоді як раніше вона коштувала до 50 грн.

Окрім цього, у вартість товару входить доставка. Тому збільшення цін на пальне впливає на вартість теж.

Зросте вартість харчування із 1 вересня 2022 року, адже під час оздоровчого періоду (червень-серпень) усі діти (станом на сьогодні це 462 дитини) в дитячих садках харчуються безкоштовно.

Водночас вартість харчування одного учня в школах підвищать до 45 грн на день, тобто ціна збільшиться на 20 грн.

–Однак із дня у день ціна теж може варіюватися залежно від меню. Наприклад, одного дня ціна обіду може бути 32 грн, 67 копійок, а іншого – 43 грн 67 копійок, – пояснює Раїса Михайлівна.

Безкоштовним харчуванням у садочках та школах, як і раніше, будуть забезпечувати:

  • дітей-cиpіт та дітей, позбавлених батьківського піклування;
  • дітей із малозабезпечених сімей;
  • дітей, батьки яких мобілізовані на військову службу, учасників антитерористичної операції. які безпосередньо перебувають в зоні АТО, загиблих військовослужбовців у зоні проведення АТО, інвалідів з числа учасників АТО, поранених у зоні АТО, на період лікування, демобілізованих із зони антитерористичної операції;
  • дітей із числа осіб, визначених у ст. 10 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»;
  • дітей, з числа ВПО чи дітей, які мають статус дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій і збройних конфліктів.
  • дітей із сімей, що прибули на тимчасове проживання із Автономної республіки Крим, Донецької та Луганської областей;
  • дітей з особливими освітніми потребами, які навчаються в інклюзивних класах;
  • дітей, учасників бойових дій;
  • дітей-інвалідів.

Окрім цього, 50% вартості сплачуватимуть батьки дітей із багатодітних сімей.

Раїса Карман також наголосила, що на кошти, які були виділені на харчування у період, коли навчальні заклади не працювали, вже були закуплені продукти. Тому частково їх передали на харчування ВПО та для людей похилого віку.

–Це ті продукти, які мають короткий термін зберігання. Всі інші наразі використовують для харчування дітей у садках, – зазначила очільниця відділу.

Тая АГАВЕРДІЄВА

Читайте також: Автівка з Польщі допомагає тальнівським рятувальникам працювати ефективніше

Читайте нас також в Telegram!

04.08.2022 14:28
Переглядів: 984
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.