Автівка з Польщі допомагає тальнівським рятувальникам працювати ефективніше

У Тальному на Черкащині рятувальники вже кілька місяців мають у своєму розпорядженні автівку першої допомоги «Renault Mascott», яку поляки принагідно передали в якості гуманітарної допомоги:

– Нам передали машину з Головного управління, куди попередньо прийшла гуманітарна допомога з Польщі, – пояснює начальник 13-ї Державної пожежно-рятувальної частини Сергій Абраменко. – На цій машині виїжджаємо на ДТП та інші виклики. Машина оснащена гідравлічним інструментом, який використовуємо для деблокування потерпілих, є валіза для надання домедичної допомоги. Також авто перевозить тонну води та 100 л піни для гасіння займань. Виїжджали, зокрема, на цій машині на ДТП в Легедзине. Це ефективний автомобіль, – каже він.

Командир відділення Юрій Якубенко, який безпосередньо виїжджав на виклики на цій автівці, каже, що така машина – знахідка:

– Хороша машина, вона невелика, маневрова, не скажеш, що їй 10 років, – каже Юрій Анатолійович. – Деяке оснащення на ній стаціонарне, дечим доукомплектували. На ній встановлений генератор, вишка піднімається – можна освітлювати місце ДТП. Є гідродомкрат, якого до цього у нас не було, а користувалися ручним – а це дуже довго і важко. Тепер роботу виконуємо оперативніше. Є також спеціальні ножиці: кусачки, щоб стойки в машинах «перекушувати», та комбіновані, які можна використовувати і як кусачки, і як розтискачі. Також серед оснащення є бензоріз, він був у нас, а за допомогою спонсорів придбали бензопилу. Встановили на машину помпу, щоб можна було під’їхати десь і качнути води. В авто є насос високого тиску, а рукав розмотується на 30 метрів. Виїжджали на цій машині гасити траву: вскочили бігом – приїхали і загасили займання.

Ольга ОСІЯНЕНКО

Читайте також: Депутат Черкаської облради розібрався в ситуації щодо об’єднання двох дитсадків у Тальному

Читайте нас також в Telegram!

04.08.2022 12:10
Переглядів: 755
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.