В якому стані бомбосховища на Тальнівщині

У світлі останніх подій, коли російські агресори озвучують погрози і виникає небезпека широкомасштабного вторгнення, населення дедалі частіше почало цікавиться питанням цивільного захисту на випадок війни, а саме наявністю і станом бомбосховищ. Про це писали жителі Тальнівської громади на Черкащині у фейсбуці. Тож ми вирішили дізнатись чи є в нашій громаді укриття у разі надзвичайної ситуації, в якому вони стані, де знаходяться і на кого розраховані. Виявилось, що далеко не всі зареєстровані сховища в Тальнівській громаді придатні для перебування там громадян.

– В 2014-2015 роках були обстежені всі дитсадки і школи, там є укриття, які розраховані на учнів, – розповідає Олександр Карман, спеціаліст І категорії з питань благоустрою, надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення і територій Тальнівської міської ради. – Зараз на території громади зареєстровано 4 протирадіаційних укриття. Тільки одне із них облаштоване і готове до використання за призначенням. Воно знаходиться на території газокомпресорної станції (село Левада) і розраховане для працівників газокомпресорної – 150 осіб. На території Тальнівської багатопрофільної лікарні є два протирадіаційних укриття – одне, на 300 осіб, обмежено готове, інше, на 160 осіб, оцінюється як неготове, оскільки визначене як таке, що не підлягає капітальному ремонту. Подавались документи, щоб зняти це приміщення з обліку захисних споруд цивільного захисту, але поки його не зняли. І ще є одне укриття – підвальне приміщення, що належить ПАТ «Черкасиобленерго» по вулиці Гагаріна в Тальному. В 2010 році за актом спеціальної комісії колишньої Тальнівської райдержадміністрації було визначено, що приміщення не може бути використане як захисна споруда через відсутність інженерних мереж та інших умов. Рекомендували зняти його з обліку, але теж цього досі не зробили.

В цілому по громаді статистика погана – з 4 зареєстрованих укриттів, готове до надзвичайної ситуації лише одне й те знаходиться аж в Леваді і розраховане на 150 людей.

Кореспонденти нашого видання спробували розпитати жителів громади просто на вулиці, чи знають вони, де знаходяться найближчі укриття. Але ніхто не зміг вказати не те, що напрямки до них, а навіть не знали про їх наявність. Один із респондентів припустив, що вони можуть знаходитись в лікарні, але де саме і чи дійсно вони там є, був невпевнений.

Ми дізнались: крім того, що адреси захисних споруд повинні бути зведені в спеціальну інтерактивну мапу, знайти укриття або бомбосховища можна за спеціальними вказівками на вулицях. Проте нам не вдалось знайти жодного такого вказівника у Тальному.

У разі небезпеки ще використовують сигнал сирени, який називається «Увага всім!». Однак, як виявилось, в нашій громаді і сирен немає. Тож знайте, у разі надзвичайної ситуації, ви не почуєте сигналу.

Можемо тільки дати пораду – по можливості обладнайте укриття вдома, у разі надзвичайної ситуації слухайте інформацію про порядок дій по FM або телебаченню, і про всяк випадок зберіть так звану «тривожну валізку».

Катерина КІХТЕНКО

Читайте також: «Частину бомбосховищ продали або зруйнували»: журналіст дізнався стан укриттів Звенигородщини

05.01.2022 14:52
Переглядів: 2095
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.