У Тальному закінчили розчищати річку Тальянка

У Тальному на Черкащині з’явилося ще одне місце, де можна відпочити та помилуватися краєвидами природи – це розчищена та облагороджена набережна річки Тальянки. Там, де раніше були хащі і сміття, тепер красиво. Приваблює приємний шум очищеної річечки та її вже охайні береги. Очевидці кажуть, що навіть риба з’явилася у водоймі.

У п’ятницю минулого тижня закінчили роботу з реалізації проєкту «Заходи щодо відновлення і підтримання сприятливого гідрологічного режиму та санітарного стану річки Тальянка в адміністративних межах Тального протяжністю 1,76 км від греблі цукрозаводського ставка до впадіння в річку Гірський Тікич». Нагадаємо, що цей проєкт був ініційований депутатом Черкаської обласної ради Ігорем Новицьким. Виконавцем робіт був ТОВ «КБУ Теплових мереж».

Як інформують у міській раді загалом все, що було заплановане, реалізували. Не встигли тільки посіяти траву. Хоча й насіння наявне, але нині стоїть питання чи варто його висівати, адже є ймовірність, що воно може не зійти, якщо пектиме сонце. Тож можливо краще буде висіяти траву восени.

Крім того, як повідомляє Олександр Маринченко заступник міського голови з питань ЖКГ, залишилося ще зробити одну невелику дамбу, а дві вже наявних доробити. Підрядник, який реалізовував цей проєкт, залишив необхідний матеріал, тож все дороблятимуть своїми силами.

Раніше біля річки організовували суботник, до участі в якому долучалися працівники з відділів освіти, культури та житлово-комунального господарства. Бажаючих з громади чомусь не було, хоча, як наголошує заступник, запрошували всіх.

Минулого тижня на березі річки висадили 146 дерев, серед яких береза, буки, ясени, різні види туй та верб, а також 115 кущів та 25 троянд. Допомагали у цій справі переселенці, а надалі за насадженнями доглядатимуть працівники КП «Тальне-Сервіс». Засмучує найбільше те, як інформують у міськраді, що три кущі з посаджених були вже вкрадені. Крім того, у річці плавають «свіженькі» пляшки від пива.

Місцевість облагородили, справу зробили до кінця, але найважливішим залишається, як наголошує Ігор Новицький, подальша турбота та цінність цієї роботи жителями та гостями міста.

Марина КАМІНСЬКА

Читайте також: У комунальному підприємстві на Тальнівщині працюють завзято та дякують за допомогу

Читайте нас також в Telegram!

18.05.2022 08:00
Переглядів: 1001
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.