У Павлівці Першій вкотре пересварилися

Відколи у Павлівці Першій змінився сільський голова, опозиція використовує кожну сходка для дріб’язкового з’ясування стосунків із сільським головою та працівниками сільської ради. Не стало винятком і зібрання, яке відбулося 5 квітня.

Спочатку наче нічого не віщувало «бурі». Люди зійшлися, прийшли сільгоспвиробники, які працюють на території села. Усе нормально. Сільська голова Наталія Слободяник перераховує зроблене в минулому році. Звітує про матеріальні допомоги учасникам бойових дій, чорнобильцям, важкохворим. Каже, що в даний час виготовляється генеральний план села, плануються ремонти, зокрема і доріг. Якщо буде згода односельців, то для зменшення криміногенної ситуації ще й відеокамери встановлять на вулицях. Дякує усім, хто долучився до прибирання снігу, а «Об’єднаній сільськогосподарській компанії» за постійне впорядкування звалища. Не забуває добрим словом згадати учителів, медиків, культпрацівників.

…І в цей же час із залу чути вигуки вічно невдоволених. То, на їх думку, не тих обрали в делегати, то начебто не всі почули про збори. Сільська голова терпляче вислуховує і спростовує усі звинувачення і надає слово голові РДА Василю Клименку.

Пан Василь закликав до порозуміння. Втім, його виступ був схожим на гру в одні ворота (цитуємо запис):

– Я відчуваю цю вашу атмосферу, яка відбувається у вас, і знаю, що відбувається у вашому селі… Я закликаю також і сільського голову десь комусь уступити, дослухатись. Заради того, що (…) в нашій країні війна продовжується… Заради того, що хлопці там стоять і очікують, що в нас буде покращення і Україна буде ставати на шлях розвитку. А що ж ми бачимо? Наше середнє село на 160 жителів ніяк не може порозумітися, почути одне одного. Що стосується делегованих повноважень виконавчого комітету сільської ради даного населеного пункту. Саме більше скарг, які надходять до нас в районну державну адміністрацію – із Павлівки Першої. Саме більше людей, які приходять до мене на прийом – це Павлівка Перша. Я не суддя і не збираюся мирити вас тут. Давайте прислухаємося один до одного, почуєм думки і все ж таки порозуміємося. Тому що, що не хватає у нас в країні – єдності. Оте, що ми бачим, відбувається в державі: майдани, страйки – це все, зрозумійте, воно на користь Російській Федерації. Вони знімають і там показують картинку. Хотя вони там не кращі нас всіх. Але вони показують. Вова Путін, каже: «Дивіться на Україну, вони там не можуть порозумітися»…

Наталія Борисівна я вас прошу (підказують – Павлівна)… Павлівна, вибачаюся… закликаю все ж таки зібратися депутатським корпусом з виконавчим комітетом і порозумітися. У вас і допомога є, і потужні сільгоспвиробники, і земля, і бюджет не такий слабий, і багато чого робите. Але єдине, що нема – порозуміння. На жаль, ми повинні це визнати.

А ми все ж таки люди, не ворони – 300 років жити не будемо. Життя так біжить, аж дим іде…

Якщо до мене єсть питання, будь ласка, я готов вислухати. Що не знаю, я запишу, тоді вивчимо і обіцяю будемо виконувати теж заради людей. Не того, що моя місія голови адміністрації така на сьогоднішній день… Хоть я знаю, падає рейтинг нашого Петра Олексійовича – це багато що допомагають нам і Російська Федерація, і всьо, але ми готові працювати…»

Перепрошуємо за розлогу і далеко не завжди грамотну цитату очільника району, але в ній якнайкраще викладена офіційна позиція голови райдержадміністрації до подій в селі і державі.

До Василя Петровича у павлівчан було єдине болюче запитання: чому рейсовий автобус приїжджає у село дише раз на тиждень? Люди не можуть добратися ні в лікарню, ні в соцзабез, ні в пенсійний – нікуди! Відповіді на незручне питання голова не знайшов, тому записав його у блокнот і пообіцяв «взавтра зустрітися із начальником АТП і «підняти» це питання». Втім, мало хто сподівається, що воно буде вирішене.

Виступи Василя Клименка та начальника відділу освіти райдержадміністрації Лариси Коваль, яка виступала після нього, добряче розігріли емоції опозиціонерів, які аж ніяк не були налаштовані на примирення.

Лариса Вікторівна правдиво, без веселкових барв описала майбутнє навчального закладу. За новим освітянським законодавством його фінансування залежить від кількості населення. Тому по даному навчальному закладу дефіцит коштів становить 570,9 тис. грн. Із них: 366,5 тис. грн. державної освітньої субвенції і по місцевому бюджету – 204,4 тис. грн. Лариса Коваль наголосила – це проблема всіх освітніх закладів району, окрім Мошурова і Майданецького. Тому на найближчій сесії районної ради буде внесено питання про реорганізацію навчальних закладів району з пониженням ступенів. Районні фахівці пропонують залишити у Павлівці Першій лише дошкілля і молодші класи, а решту учнів будуть возити шкільним автобусом у найближчий навчальний заклад.

У залі знову зчинився гамір. Згадали про зарплати працівників сільської ради. Ті, кажуть, що не набагато більше отримують від дирекції та вчителів. Знову традиційні звинувачення, які проблему навряд чи вирішать…

Не сильно розрядили напруження залу і виступи представників лікарні та служби у справах дітей. Адже їх виступи торкалися болючих для села питань.

Тому теж було жваве обговорення їхніх виступів.

Зрештою, зібрання завершилося, а суспільна напруга в селі не зникла. Кожний розходився по домах із своєю правдою.

Довідка: на території Павлівки Першої зареєстровано 560 жителів. Домогосподарств – 223. Пенсіонерів 139, працездатних – 164 особи. У НВК навчається 29 учнів. В тому числі: у 1 і 7 класі – по 5 учнів, у 2 і 5 – по 4, у 3, 4 і 9 класах по 3 учні, 6 клас – 2, 8 класу – немає. Крім того, у дитсадку числиться 17 дітей. У 2017 році народилося 6 дітей.

Ірина РОТАЄНКО

18.04.2018 10:18
Переглядів: 793
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.