Тальнівська громада вимушена покрити борги, успадковані від колишнього району

Валентина Любомська, колишня голова Тальнівської райради та РДА

17 листопада, на черговій сесії Тальнівської міської ради на Черкащині, ухвалили рішення про виділення субвенції до Звенигородського райбюджету у сумі 314 тис. 142 гривні. Саме стільки коштів потрібно сплатити, аби покрити прострочену кредиторську заборгованість по ліквідованому Тальнівському району за спожиті послуги теплопостачання у закладах освіти. Такі борги залишили у спадок громаді очільниця колишнього Тальнівського району Валентина Любомська зі своєю командою та головна екс-освітянка Тальнівщини Лариса Коваль. Нагадаємо, що перед ліквідацією району райрада, на чолі з Любомською заплющуючи очі на борги за тепло, розпреміювала себе дуже щедро: для 12-ти працівників райради, наприклад, на зарплати з бюджету пішло майже 335 тисяч гривень у листопаді, в грудні – 278 тис. 945 гривень. Кругленька сума! Однак пішла вона не на сплату боргів за опалення, а в кишені. А цих грошей могло б вистачити, аби заплатити за опалення у закладах освіти – у тому ж Вишнополі, Легедзиному чи Мошурові, наприклад. Та на це Валентині Любомській та Ларисі Коваль було начхати: буде громада – хай платить.

Нині, під час війни, 314 тисяч 142 гривні для Тальнівщини – чимала сума. На ці кошти могли б купити для садочків та шкіл громади такі необхідні на сьогодні генератори. Як, наприклад, для дитсадків у Соколівочці, Мошурові, Білашках, для закладів освіти у Кривих Колінах, Павлівці Першій, Тальянках, Майданецькому та ін. Хай не великої, а хоча б середньої потужності 3-4 автономні електростанції, адже світло вимикають, тож насоси, які допомагають прокачувати теплу воду в системі, зупиняються – і то було б чудово. Бо наразі найголовніше – аби дітям було тепло. Натомість сотні тисяч сплатять через халатне та бездарне господарювання попередників, які керували колишнім районом.

Шановні читачі, ми вже писали про те, що Тальнівська громада після свого утворення може успадкувати борги райради, які позалишала після себе Валентина Любомська. Так воно й вийшло! І хто знає, які сюрпризи чекати далі…

Марта ДОВЖУК

Читайте також: Тальнівська ОТГ може отримати у спадок 3 мільйонні борги районного бюджету

Читайте нас також в Telegram!

 

21.11.2022 11:42
Переглядів: 2259
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.