Тальнівчанка Ірина Рябошапка вирощує у власній квартирі понад 70 сортів фіалок

Один поет назвав квіти залишками раю на землі. Справді, коли їх таке розмаїття, як у квартирі тальнівчанки Ірини Рябошапки, то здається, що ти в раю. От уже 3 роки жінка вирощує фіалки. Вони в її квартирі – всюди: на підвіконнях, полицях, спеціальних підставках. Красиві, доглянуті, розкішні, вони в сусідстві з пеларгонією та орхідеєю перетворюють помешкання на квітучий сад. Такої кількості одночасно квітучих фіалок мені ще не доводилося бачити! Бузкові, фіолетові, з білою облямівкою, ніжно-рожеві, червоні, білі, двоколірні, пістряві, з жовтим відтінком – справжній фіалковий рай. У квартирі Ірини їх понад 70 сортів. Каже, що було більше – десь 150 вазонів. Та потроху почала збувати, роздаровувати й навіть продавати, бо зайнялися з чоловіком ремонтом. А фіалкам дуже це не подобається, вони не люблять ні пилу, ні стресу.

Хобі вирощувати кімнатні рослини у жінки, бухгалтера за освітою, здавна.

–У мене дуже легка рука, що я посадила, те обов’язково й росте. Донедавна ми жили в селі, там у мене була здорова хата і дуже багато різних вазонів. А тоді я все попродавала і залишилася сама, без вазонів, – з сумом згадує Іра.– Коли жила в селі, у мене були ще й квітники. Як тільки сходив сніг, там розквітали проліски, потім троянди, кущів 40, лілії, хризантеми до пізньої осені радували око. Ну така я вдалася! Люблю квіти. Моя двоюрідна сестра каже, що їй цього бур’яну в городі вистачає, а то ще й в хату його нести треба. А я не можу без вазонів. Тому й завела фіалки в квартирі, вони не займають багато місця і дуже красиві.

Перші купувала в Інтернет-магазинах, звіди й знання черпала. Взагалі, фіалка – дуже вибаглива квітка, яка вимагає ретельного догляду. Не у кожного вони приживаються. Особливо важливо квітку правильно поливати: воду треба лити у піддони, так, щоб зверху був взагалі сухий ґрунт. Рівно стільки, скільки вона хоче. Якщо ні, то зав’яне або згниє. З ґрунтом теж ціла морока, спеціальної суміші немає для фіалок, тому доводиться експериментувати, шукати свій ідеальний рецепт. Буває, попелиця десь береться, а так, я стараюся не допускати до проблем і хвороб, – розповідає жінка про своє захоплення.

Вікна Іриної квартири виходять на південний захід, тому умови для вирощування фіалок максимально сприятливі. Світла їм завжди вдосталь, та й загрози сонячних опіків немає. Розмножується квітка листковими черенками та дочірними розетками. Ірина користується обома способами. «Вже клялася, що з листочка розмножувати не буду, – зізнається жінка. – Але ж ви знаєте, як воно. Наче вже й набридло, але як подумаю:ну як це без фіалок буду? –посміхається. – Треба ж чимось займатися. Я находжу себе в квітах. Можу годинами перебирати, порпатися, пересаджувати вазони. А коли на душі тоскно, то фіалки – це моє спасіння».

А головне, вони, як живі, чують її, відчувають настрій, атмосферу в домі і навіть самопочуття. «Якщо фіалка мені перестає подобатися, вона пропадає, – каже Іра. – Не повірите, як була я в осінь захворіла, і мені було не до фіалок,вони всі листочки поопускали, засумували. Коли почала поправлятися – і квітки мої почали оживати».

Ліна ЯЛОВСЬКА

12.07.2020 11:30
Переглядів: 5044
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.