Собака на сіні або комунальне свинство по-тальнівски

“Як собака на сіні: сам не їсть і другому не дає, вредний ірод” (І. Карпенко-Карий)

Навіть у страшному сні не присниться, щоб, скажімо, комунальне підприємство «Водоканал» хтось приватизував і пан-керівник вирішував кому дати воду, а кому ні. Або зайшли в магазин щось купити, а вам не продають, бо ви сподобались. А в ПрАТ «Комунальник» саме так і вирішують питання. Та про все по порядку.

Мабуть вам не раз доводилося чути фразеологізм «Собака на сіні». Його сюжет пов’язують з байкою Езопа в якій собака гарчить на того, хто наближається до сіна, хоча сама його не їсть.

Така ж ситуація склалася із міським сміттєзвалищем. У 2008 році Тальнівська РДА прийняла «дуже цікаве» рішення: міське сміттєзвалище передали приватній структурі на 49 років. Законність договору і можливість передання стратегічного об’єкту приватникам дуже сумнівна.

Минулого року, коли ПрАТ «Комунальник» спочатку відмовився вивозити сміття, а потім, програвши конкурс, став вести себе як собака на сіні, або – і сам не гам, і другому не дам. Постійно шантажує та виставляє ультиматуми міському голові, а по суті всій громаді.

Хоч відповідно до законодавства ПрАТ «Комунальник» вже не мав права вивозити сміття так, як не мав і не має можливості здійснювати його сортування. А з технікою і взагалі застряг в минулому столітті. Більше того, навіть спецавтомобіль, яким здійснювали вивіз сміття, належить міській раді та перебуває в ПрАТ «Комунальник» на умовах оренди за сміхотворну ціну. Про це та про багато іншого йшлося 2 травня на виконкомі міської ради. Наприклад, сміттєзвалище в м. Умань приймає сміття по ціні 18 гривень за метр кубічний, а от генеральний директор ПрАТ «Комунальник» Людмила Росол вже давно встановила таку-собі ціну в 50 гривень за метр кубічний. Зауважимо, від даної ціни залежить і вартість надання послуг з вивезення сміття.

Та все ж головною проблемою залишається те, що керівництво ПрАТ «Комунальник» з власних мабуть-таки амбіційних міркувань вирішило не дозволяти ТОВ «Екоклінер» утилізувати сміття на Тальнівському сміттєзвалищі. Хоча інші, безперешкодно вивозять навіть несортоване сміття, що є незаконним і неприпустимим.

Отож, ситуація з керівництвом ПрАТ «Комунальник» все більше нагадує казку про золоту рибку, де баба все мала, але захотіла бути Володаркою морською, а в результаті разом із дідом залишились біля розбитого корита.

Віктор ТАМІЛОВ

Чтайте також: За дорогами тальнівської громади слідкуватиме ”Комунальник”

04.05.2018 23:11
Переглядів: 2354
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.