Рятувальники закликають не спалювати суху траву

– Знову вимушені фіксувати пожежу на території природно-заповідного фонду Черкаської області. І знову ймовірно підпал. На цей раз горіли дерева, очерет і все “живе”, що росло і проживало в плавнях та на островах в межах Липівського орнітологічного заказника.

Просто нема слів…. Птахи піднімаються над 10 метровим вогнем і з жалем кричать… Міграційний шлях десятків тисяч птахів проходить через заказник, – читаємо у фейсбук на сторінці Олександра Познякова, начальника Управління екологічного нагляду в Черкаській області.

За статистичними даними, з початку березня в екосистемах області виникло 52 пожежі, вогнем знищено 36 гектарів сухої трави та очерету. Це призводить до знищення живої природи.

З настанням теплої погоди жителі сіл та містечок упорядковують та прибирають власні обійстя і городи, спалюють суху траву та сміття, забуваючи про небезпеку виникнення пожежі. Оскільки суха трава легко займається, а полум’я через вітряну погоду швидко поширюється, то виникає загроза пожеж від яких гинуть звірі та птахи, руйнується родючий шар ґрунту. Вогонь може перекинутися на будівлі та завдати значних матеріальних збитків людям.

Тальнівські десенеесники провели бесіди із завзятими прибиральниками, наголосили на тому, що категорично забороняється спалювати суху траву та сміття поблизу помешкань та лісових масивів. Також роздали пам’ятки з переліком основних правил безпечного відпочинку.

Ліна ЯЛОВСЬКА

Нагадаємо : Згорілі тварини і шкода для ґрунту: фахівці розповіли про шкоду спалення трави

06.04.2019 09:47
Переглядів: 789
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.