Про що розповіли жителі сіл Тальнівської громади посадовцям

► Спілкуючись з людьми

Ми продовжуємо їздити з представниками влади Тальнівської громади на Черкащині у села згідно з графіками. Щораз люди розповідають про наболіле і ці проблеми у кожному селі різні. Отже, 16 листопада особистий прийом громадян провели міський голова Василь Сідько, секретар міської ради Євгеній Безталанний, заступник міського голови Юрій Свідерський та староста Михайло Капериз.
Так, міський голова Василь Сідько приймав громадян у Папужинцях.


На зустріч прийшла місцева жителька Маргарета Василівна Гайдамах. Розповіла, що минулого року у неї згорів будинок, в який вона хотіла переїхати. А хатинку, де вона живе зараз – це маленький будиночок з однією кімнатою, підтоплює. Коли йдуть дощі, в хаті стоїть вода. Жінка хоче якоїсь допомоги, бо не має виходу. Як розповідає адміністратор Юрій Почапський, раніше на тій вулиці, де мешкає Маргарета Василівна, жило багато людей і вони робили відводи, а зараз – нікому.
Василь Петрович зазначив, що жінка може зібрати пакет документів та оформити допомогу по програмі «Турбота».
Також до міського голови від імені жителів села звернулася Катерина Мельник. Вона зазначила, що в селі є 500 осіб, а отже має бути медик на постійній основі, бо до них приїжджає фельдшерка із Веселого Кута лише двічі на тиждень. Водночас фельдшерка із їхнього села їздить у сусіднє, коли могла б працювати у своєму.
– Питання дуже болісне. Люди в селі переважно похилого віку, їм потрібне медичне обслуговування: чи поміряти тиск, чи укол поставити. У Тальне їм до лікаря важко дістатися, треба, щоб хтось на місті був, – зазначила Катерина Олександрівна.
Василь Петрович одразу зателефонував до директора первинної ланки медицини Ігоря Карпенка, який пообіцяв питання вирішити.
Секретар Тальнівської міськради Євгеній Безталанний, а також староста Михайло Капериз відвідали Криві Коліна, Чеснопіль та Добрянку.


Так, у Кривих Колінах переселенець з Маріуполя Віктор Берсиньов поцікавився щодо можливостей отримання гуманітарної допомоги. Він розповів, що на місці допомогу вже отримував неодноразово. Євгеній Юрійович порадив чоловікові звернутися до відділу соцзахисту населення.


Місцева жителька Валентина Базюк розповіла, що оформила субсидію на тверде паливо, таку ж допомогу оформили й на її сина, кошти отримала. Жінка запитала, чи можна купити для неї як для пенсіонерки дрова, бо не має чим опалювати хату. Безталанний пояснив, що ці кошти вона й має витратити на придбання дров.
Також на зустрічі було обговорено питання щодо обкошування території навколо ФАПу у Павлівці Першій. Євгеній Юрійович запевнив, що медицина у селі була, є і буде, а отже – і порядок тримати там також будуть. «Без обкошування ніхто не залишить», – сказав Безталанний.


Також разом з адміністраторкою Аллою Півторак Євгеній Безталанний обговорив питання дороги на Лоташеве, вона потребує ремонту. Посадовець зазначив, що з міським головою цю проблему обговорювали, поки що це питання залишається відкритим. Алла Василівна запитала, коли підгортатимуть сміттєзвалище. На це секретар відповів, що Здобуток та Глибочок, Криві Коліна – це села, де потрібно підгорнути смітник в першу чергу, тож як тільки буде можливість, спершу виконають роботу саме в цих населених пунктах.
На прийом громадян у Чеснополі прийшли до 10-ти людей. Розмовляли біля приміщення колишнього Будинку культури. Люди цікавились, чи зможуть прислати грейдер, аби прогорнути узбіччя біля дороги, що веде на село, адже вони густо поросли кленками.


Безталанний сказав, що це питання вивчать з керівником комунального підприємства «Тальне-Сервіс». На місце виїдуть спеціалісти.
– Якщо це можна зробити, то запустимо грейдер, зробимо, – сказав Євгеній Юрійович.
– А в мене таке питання, на рахунок балонів: ну до кого я причеплюся, щоб мені взяв у Тальне повіз і заправив, привіз, – сказала Галина Красніцька. Люди пояснили, що балони перевозити – небезпечно та й проблем з поліцією не оберешся. Також стало відомо, що це нагальна проблема для всіх жителів села, адже природного газу тут немає, люди користуються скрапленим.
Адміністраторка пояснила, що раніше до неї не надходили сигнали від людей про таку потребу, тож питання було вирішене на місці: постачальник газу попрохав зв’язатися з ним за тиждень.
Місцеві жителі також цікавились, чи буде й надалі ходити до них автобус раз на місяць. Вони задоволені і тим одним рейсом, який виконує новий перевізник.
Також місцеві говорять, що були б раді, якби у селі був магазин, адже мусять гуртуватися та робити закупи у місті раз на кілька тижнів.
– Дякуємо, що «Укрпошта» возить, то ще можна щось купити – мило, порошок, продукти, – розповів пан Володимир. Загалом у селі мріють про одне-єдине: аби якнайшвидше настав мир.
В Добрянці місцеві жителі розказали посадовцям про свої біди. Найперше – дорога, що проходить біля будинків. Люди прохали, аби її позасипали, де попросідала.
– Зараз Віталій Марченко скаже, що не може купити щебінь, бо казначейство не пропускає грошей. Зараз не можна купити нічого, що не пов’язане з війною, – зазначив Михайло Капериз.
Також люди повідомили, що хотілося б ще один ліхтар на вулиці мати.
Заступник міського голови з гуманітарних питань Юрій Свідерський відвідав Глибочок, де дізнався, що нині непокоїть жителів села. Тут люди звернулися з проханням підгорнути місцеве сміттєзвалище. Ще одне із вагомих питань – ремонт містка у селі. Та основне, що найбільше хвилює нині жителів Глибочка – це ймовірне закриття школи, роботу якої вже не раз відстоювали.

Тая АГАВЕРДІЄВА, Ольга ОСІЯНЕНКО, Ольга МОСКАЛЕНКО

Читайте також: Бригаді військових, у якій служить боєць із Тальнівщини, потрібні кошти на тепловізор

Читайте нас також в Telegram!

23.11.2022 10:45
Переглядів: 1167
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.