Потрапити до вбиральні, що на Тальнівському ринку, відтепер можна виключно з його території - Вісті Черкащини

Потрапити до вбиральні, що на Тальнівському ринку, відтепер можна виключно з його території

«Це суто ринковий туалет, він не для Тального»

У редакції газети «Новий Дзвін» пролунав дзвінок. Жінка скаржилася, що тепер на Тальнівському ринку доступ до вбиральні – тільки з території базару, а це – вкрай незручно для продавців та покупців, адже тут, на дорозі, що веде до туалету, торгують здебільшого овочами. Тож, аби почути людей, йдемо на ринок у п’ятницю.
Пригадуєте: щойно Тальнівський ринок відновив роботу після затяжної перерви на карантин, усі його проміжні входи й виходи, аби залишився тільки центральний вхід, як того і вимагали правила роботи подібних територій під час карантину, взялися замуровувати білою цеглою. Звели капітальну стіну і біля вбиральні, залишивши людям можливість без проблем потрапляти до неї як із території ринку, так і з дороги, що йде попід м’ясо-молочний павільйон і веде до 5-поверхівок. Викликав цікавість фундамент, тут же, біля туалету. Прогнози, що тут може вирости ще одна стіна, збулися. Притому стіна ця – капітальна і глуха. Тобто, забігти і справити нужду тепер так просто не вийде. Адже попереду на людину, яку і так, вважай, «притисло» далі нікуди, чекає марафон з важкими торбами – від вбиральні до центрального входу на ринок і вже по території базару знову треба подолати ту ж відстань, аби дістатися до туалету з іншої сторони. Для чого обнесли вбиральню стіною двічі, витративши цегли, якої б стало, щоб вигнати 3 стіни нового туалету, для людей залишалося загадкою.


– Було, підеш – близенько тут. А тепер такий світ треба обходити, – скаржиться жінка, називає себе Валентиною, торгує на ринку, що поруч з центральним. Тут продають молочну продукцію та лишки сільгосппродукції. Простими словами, люди торгують тим, що росте в них на городі, молоком від домашніх корів, є підприємці, які продають овочі. – Таке зробилося, наче це кінець світу! – додає.
– Людина поки обійде, ви можете собі уявити? А по закону в будь-який туалет можна заходити: в Ощадбанку, у магазинах, у навчальних закладах. Людину не мають права не пустити. Хай би зробили платного, але щоб доступ був, а не обходити, і умови хороші. Я згодна. Он у Звенигородці люди платять – і нормально, – каже Леся з Тального, жінка торгує неподалік.
– Терпимо додому, бо не можна піти, а як ні, то треба гнатися аж у поле – хіба це нормально? А як стара людина, що їй робити? Звели стіни – наче в’язницю зробили. Якби зробили хвірточку в ринок з цієї сторони та вхід до туалету. Хай би там зачинялося. А так – здуріти треба. Це ж не заради сварки, а щоб людям добре було. А взагалі, то нам тут добре, – каже Віта, приїхала з села з молоком. – Прилавки стоять, сонце не пече – тут затінок, чистенько. Єдине – дуже рвуть дошки з прилавків, недавно хвіртку вирвали.
– Добре, що я – мужик, а як бабі бути? За 21 рік, що тут торгую, такого ще не було, – обурюється підприємець Микола Лєщенко. – Стою тут, бо зручно, і плата там 140 грн., а тут 40.
Не потрапив до вбиральні і Микола Степанович, житель міста, що приїхав на ринок. Розгубився, коли побачив стіну замість входу, розвів руками. Так само тепер сюди не зможуть зайти люди у дні, коли ринок не працює.


Аби дізнатися, навіщо туалет відмежували від зовнішнього світу, телефонуємо до директорки Тальнівського ринку Ольги Плахотнюк: «За правилами торгівлі, туалет повинен бути для ринку: продавців і покупців, а не для всіх людей м. Тальне. Ми так сьогодні й робимо – туалет буде загороджений капітальними стінами з однієї та іншої сторони. Ми плануємо там умивальники поставити, щоб люди могли помити руки, штукатурку будемо робити, дах зробили. І туалет буде працювати тільки у ринкові дні: вівторок, п’ятницю і неділю. В інші дні буде замикатися. Буде виключно для ринку. Це наш туалет, ми його за свої кошти будували, в нас є проєкт відведення, усі документи. Це суто ринковий туалет, він не для Тального. Розумію, люди торгують овочами. Ми їм давали місця в межах ринку, який на сьогодні заповнений на 60%. У нас можна торгувати овочами хоч із машин, хоч із причепів, хоч із бусів. У нас є торгові місця. Було домовлено, що вони будуть у нас, у межах ринку торгувати. Вони захотіли вийти за межі ринку – хай думають, де їм воду взяти, щоб руки помити, в туалет куди йти. І лабораторні аналізи робити. Ми пішли їм назустріч – дали свою лабораторію. А за воду і туалет нехай думають керівники цього ринку. Зробити так, щоб ходили в туалет всі люди, ми не можемо, бо багато таких, хто робить збитки. Такого ми не хочемо допускати – будемо замикати», – коментує ситуацію керівниця.

Олександр ГРИГОРУК

30.07.2020 16:37
Переглядів: 1334
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.