По блату – орендну плату?

Декларування одноосібників закінчилося 1 травня. Як повідомив на сесії районної ради начальник Тальнівського відділення Звенигородської ОДПІ Олександр Маринченко за цей період ними було сплачено мільйон гривень податку. 940 тисяч з якого заплатили до місцевого бюджету. Решта – в державний бюджет.

Олександр Васильович наголосив, що одноосібники сплатили на рівні 6,2 % нормативно-грошової оцінки.

Серед сільських рад, які доклали зусиль до наповнення бюджету, посадовець відзначив Папужинську, де всі 48 одноосібників сплатили по 1750 гривень. У Тальянках теж усі 13 одноосібників сплатили податок. На одного декларанта тут припадає 1412 гривень. У Майданецькому із 78 задекларували 75. На одного декларанта тут припадає 1665 гривень. У Білашках на одного декларанта припадає 1659 гривень. Серед лідерів по декларуванню одноосібників і сплаті до бюджету також Лащівська, Лісівська, Заліська, Романівська сільські ради.

Найгірше працювали у Глибочку, де із 77 одноосібників подали декларації всього 15, при чому на одного декларанта тут припадає 437 гривень.

У Колодистому 246 декларантів-одноосібників мають 856 гектар землі, а подали декларації лише 148 осіб. На одного декларанта тут припадає 246 гривень.

У Кривих Колінах із 21 декларанта декларації подали лише 2. При цьому сплатили 1003 гривні кожний.

– Дякую за роботу і нагадую – протягом року кожний одноосібник може подати декларацію і сплатити податок, – каже Олександр Маринченко.

Він нагадує присутнім, що на попередній зустрічі сільські голови бідкалися, що не знають хто скільки із сільгоспвиробників сплачує до бюджету.

– Тому я сьогодні хочу це продемонструвати в цифрах, без емоцій і без прізвищ. Ми говоримо сьогодні про сільгоспвиробників і одноосібників. Державну землю не озвучуємо, бо кожний сільський голова має договір оренди і знає про надходження, – продовжує Олександр Васильович. – Індикативний показник на 2018 рік по виплаті орендної плати становить 8,9%. За минулий рік він був 7,9%

Посадовець каже, що розповість про кошти, які пройшли через сільську раду, сплачені до районного, обласного і державного бюджету суб’єктами господарствами, які здійснюють свою господарську діяльність в межах тієї чи іншої сільської ради.

Найбільше навантаження із виплати орендної плати за використання паїв мають такі господарства: Об’єднана сільськогосподарська компанія – 17,5%, ТОВ «Айова» – 14,5%, АФ «Корсунь» – 13,79%, «Промінь АА» – 12%, Агрофірма Корсунь – 10,86%, ТОВ «Урочище Журавське» – 10,3%.

Серед тих, у кого найнижчі показники «Тальне-Агрохім». Очолюване депутатом обласної ради Анатолієм Підгорним підприємство має всього 3,5% навантаження по орендній платі за використання паїв. ТОВ «Корсунське» – 4,39%, ПСП «Зеленьківське» мало навантаження на рівні 7,6 %, але на початку року сплатило 262 тисячі гривень і показник зріс до 10,5 %.

Така ж ситуація і в СФГ «Дружба». Господарство мало навантаження по орендній платі за використання паїв – 5,43%. У січні там самостійно доплатили 100 тисяч податку і зараз – 6,43%. Але і після додаткової сплати це господарство не дотягнуло до індикативного показника минулого року, тобто до 7,9%

Цікаво, що у районного начальства керівники цих сільгосппідприємств з найнижчим відсотком виплат мають найвищу шану. Їх влаштовує, що переважна більшість сільгосппідприємств недотягує до індикативного показника. А ми з вами хочемо щоб бюджет наповнювався, дороги ремонтувалися, школи не закривали…

Анатолій ГЕРАСИМЕНКО

13.06.2018 09:02
Переглядів: 987
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.