Очільниця одного з навчальних закладів Тального бачить його сучасним та успішним

Директоркою Тальнівської гімназії №3 на Черкащині, у якому навчається 136 дітей та працює 26 осіб, від літа цього року почала працювати Людмила Олексіївна Штобза. Жінка родом з Одещини, однак живе у Тальному давно. Має чоловіка та двох синів: молодший Максим – одинадцятикласник, старший Дмитро – військовий-зв’язківець. Людмила Олексіївна народилася та зростала у багатодітній сім’ї колгоспника, мала люблячих батьків. Змалку любила дітей, а ще постійно виготовляла щось власними руками, мала хист до в’язання та шиття: «Тато мені сам гачечки робив: візьме шматочок деревини, витеше. Раніше гачком кружки в’язали. Саморобним, дерев’яним, пороблю ці кружки», – розповідає директорка. Чи не тому вона й обрала собі професію, пов’язану з цим дитячим захопленням. Педагогічну освіту за спеціальністю «Трудове навчання» здобула в Уманському державному педагогічному інституті (нині університеті) імені Павла Тичини. З 2001 року почала працювати керівником гуртка на Станції юних техніків у Тальному. З 2005 року почала викладати трудове навчання у Заліській ЗОШ І – ІІ ступенів, була педагогом-організатором та виконувала обов’язки соціального педагога. Жінка була лауреаткою конкурсу «Вчитель року». Паралельно вела гурткову роботу від Станції юних техніків. Останню очолила у 2010 році. З теплотою пригадує Людмила Олексіївна, як готувалися з дітками до виставок та конкурсів, виготовляли різні вироби, неодноразово займали призові місця. Станція 4 роки поспіль тримала 4-те місце у рейтингу області.
Кілька років Людмила Штобза була закордоном. Повернувшись на Україну у таке вже рідне для неї містечко над Тікичем, вирішила шукати роботу у школі. Однак місць не було. Пізніше дізналася від колег-педагогів про оголошений відділом освіти, молоді та спорту Тальнівської міськради конкурс на посаду директорів шкіл Тальнівської громади. Маючи підтримку колег, сім’ї, жінка подала документи та стала претенденткою на посаду директора двох шкіл: Тальнівської гімназії №3 та Веселокутського НВК.
– В мене все було для цього: 16 років загального педагогічний стажу, з них 6 – керівного. Я бачила себе тільки тут, в освіті. Звичайно, що в школі мала не так багато досвіду роботи, але я готова навчатись. Пішла на конкурс. Дуже хвилювалася, готувалася. Набрала необхідні бали і пройшла, – каже Людмила Олексіївна. – Колишній директор передав мені заклад, документи. У школі мене зустріли привітно. Колектив мене прийняв – молодий, енергійний, хороший. Це було влітку, тож робота почалася з ремонтів: потрібно було косити, фарбувати. На фарбу нам виділили 5 тисяч гривень від освіти. Ремонт робили всі разом. Свої кошти вкладали також вчителі та батьки, робили ремонт у класах.
Паралельно жінка шукала й спонсорську підтримку. Звернувшись до керівництва щебзаводу, вдалося залучити додатково ще 5 тисяч гривень, отримати пальне. Тож обкошувати чималу територію гімназії було чим.
Кілька місяців минуло, як гімназія відкрила свої двері для учнів. За цей невеличкий проміжок часу Людмила Олексіївна вже встигла переконатися, що має справжню команду. І в цьому, як наголошує, заслуга її попередника. «Мені робота приносить радість, – каже директорка. – Тим більше, коли тебе оточують приємні, добрі люди, відкриті і чесні, хто вміє поважати думку інших, прислухатися. У нас всі знають свою роботу. Кожен має відповідальність і за чимось закріплений. Колектив творчий. Як потрібно щось зробити, сідають і разом працюють».
Свою гімназію директорка в майбутньому бачить сучасним навчальним закладом з гарними ремонтами, спортзалом, утепленими стінами та перекритим дахом, подвір’ям, вистеленим плиткою, сучасним стадіоном. Водночас заклад потребує покращення матеріально-технічної бази. Людмила Олексіївна каже, було б чудово, якби вчителі та учні мали особисті комп’ютери, аби йти в ногу з часом, аби в кожному класі та на коридорах були інтерактивні дошки та телевізори. Переваги використання новітніх технологій жінка бачить у початкових класах, де за програмою Нової української школи активно використовують і телевізор, і ноутбук.
Наостанок цікавимось, що саме розуміє під словосполученням «успішна школа»: «Це школа, яка виховує успішних людей. Це забезпеченість усіма необхідними засобами навчання, стимулювання до самостійних рішень та відповідальності за них, позитивне і регулярне мотивування учнів до навчання. Це висококваліфіковані вчителі, висока оплата праці вчителя. Нова українська школа – це школа, де приємно навчатися і яка даватиме не тільки знання, а і вміння застосовувати їх у житті», – каже Штобза.

Ольга ОСІЯНЕНКО

Читайте також: Директорка однієї з тальнівських шкіл грає в місцевому оркестрі

19.12.2021 10:11
Переглядів: 1336
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.