Ніхто не зміг стримати сліз: у Тальнівському коледжі відбулася сценка до Дня пам’яті жертв Голодомору

23 листопада в актовій залі Тальнівського будівельно-економічного коледжу на Черкащині відбулася літературно-музична композиція приурочена пам’яті жертв Голодомору. Студенти закладу та учасники театральної студії «L-POSITIVE» зіграли важливі ролі на сценці – людей епохи Голодомору 1932–1933 років. Ця подія, нагадала про трагедію, яка забрала життя мільйонів українців. Діти виступили у ролі голодуючих діток, які були осяяні німим стражданням. Вони показували емоції, які супроводжували життя в умовах голоду та безнадії. Їхні виступи були заповнені сильними почуттями і підкреслювали непереборну волю до життя, навіть у найважчі періоди. У залі зібралося чимало глядачів. Кожен ледве стримував сльози від вистави.

Голодомор 1932-1933 років є однією з найбільших трагедій українського народу. За офіційними даними, під його впливом загинуло від 7 до 10 мільйонів українців. Ця трагедія була штучно створена тоталітарним режимом радянського союзу та мала за мету придушити національний рух та знищити українську ідентичність.

– Шановні діти, я безмежно вдячний вам за показ такої вистави. Ми намагаємося виховати покоління тих українців, які будуть йти по життю з палаючим серцем і з розумінням того, що Україна і українці можуть відбутися лише тоді, якщо ми будемо пам’ятати свою історію, своїх пращурів. Я щиро вірю в те, що ми переможемо ту російську навалу, яка не дає нам жити. Вірю в те, що розквіт України прийде лише тоді, коли московія перестане існувати. Виховання, яке ми на сьогодні намагаємося дати нашим дітям, дозволить нам боронити нашу країну до моменту знищення росії. Хочу звернутися до вас діти – цінуйте те, що ви маєте! Я переконаний, що кожен з вас винесе розуміння того, що відбувалося в ті часи. Знищення росії буде означати розквіт України. Ідіть з цією фразою по життю, бережіть своє життя, адже воно безцінне, – виступив директор коледжу Андрій Андрющенко.

– До цієї вистави ми готувалися протягом місяця. На заняттях ми займалися акторською майстерністю, пластикою. Щоб поринути в ту атмосферу голодомору, я дітям пояснювала, розповідала багато про події в ті часи. Показувала уривки із відео про ті муки, і кожна дитина намагалася поринути в той час і відтворити задумане. Я думаю нам сьогодні це вдалося. Всі діти великі молодці, дуже талановиті. У сьогоднішній літературно-музичній композиції приуроченій пам’яті жертв Голодомору було задіяно 42 учасники, – розповіла викладачка коледжу та керівниця «L-POSITIVE» Людмила Якименко.

Такі виступи – є знаком надії, що трагедія, яка сталася багато років тому, ніколи не повториться. Вони свідчать про те, що пам’ять про штучний Голодомор залишається живою, а український народ продовжує боротися за свою незалежність та справедливість.

– Під час вистави – я плакала. Дітки дійсно сьогодні великі молодці. Дивлячись на них з’являється почуття гордості, що наше підростаюче покоління спроможне змінити світ на краще. Хочеться подякувати Людмилі Якименко та її вихованцям за плідну роботу, кожен гарно підготувався і вжився у відповідну роль, – поділилася враженнями тальнівчанка Ірина.

Аріана НЕСТЕРЕНКО

Читайте нас також в Telegram!

23.11.2023 15:50
Переглядів: 1523
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.