Несанкціоновані смітники у Тальнівській громаді з’являються як гриби після дощу

У Тальному по вулиці Соборній на місці, де років 20 тому стояв пам’ятник вождю всіх народів (таких пам’ятників в місті було 9, і кожен Ілліч показував рукою у напрямку одного з міських кладовищ, наче знав, куди веде його дороговказ), утворилася велика сміттєва купа. Навесні хтось склав обрізані гілки дерев, згодом туди почали виносити сміття з дворів: пластик, листя, увесь непотріб.
Кому належить ділянка майже 10 сотих гектара і чому виглядає так занедбано практично в центрі міста? – запитуємо у заступника міського голови Олександра Маринченка.
– Це мешканці приватного сектора, який знаходиться між будівлею податкової та ДЮСШ, створили цей смітник. Відправимо спеціаліста Олександра Кармана, аби виписав припис. Результат ви незабаром побачите, – відповідає головний «господарник» громади.
Як ми з’ясували, дана ділянка перебуває у комунальній власності і має громадське призначення, тобто може бути використана під заклади освіти, охорони здоров’я, об’єкти торгівлі, туристичної інфраструктури та заклади громадського харчування. Їх, за логікою місцевої влади, у місті більше, ніж достатньо, тому нехай чагарями заростає та перетворюється на звалище.
Запитали ми і в Олександра Кармана, спеціаліста відділу ЖКГ, чи вручили припис і коли приберуть смітник. Як пояснив чоловік, нікому нічого він не вручав і вручати не буде, адже не спіймав на гарячому того, хто складав гілки та виносить сміття на ділянку міської ради.
Люди побачили, що територією ніхто не займається: не викошується трава, не вирізаються самосіви (вишняки, кленки, берестки), що повиростали товщиною з руку, то чому б там не зробити звалище, щоб далеко не носити. Хоча у мене великі сумніви на рахунок того, що те сміття несуть люди здалеку, то справа рук мешканців приватного сектора, суміжного з ділянкою. Карман запевнив, що, як тільки вийде з відпустки, займеться тим смітником і прибере його силами комунального підприємства.
Виникає запитання, чому місцева влада на чолі із міський головою Василем Сідьком бачить гармидер та різного роду недопрацювання лише після того, як їх тикнуть носом, як було вкотре і цього разу? Чи ви, шановні, там не ходите, тому й не зобов’язані бачити, що відбувається?
Владислав Левченко, начальник відділу архітектури і містобудування Тальнівської міської ради, каже, що запропонували земельному відділу виставити дану ділянку на аукціон. Якщо нею ніхто не зацікавиться, тоді будуть планувати, що там зробити, аби не перетворилася територія у несанкціоноване звалище, яких у місті вистачає.

Марта ДОВЖУК

10.06.2021 11:40
Переглядів: 747
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.