''Не віддамо рідну землю ні під чобіт окупанта, ні в лапи геокадастрової мафії'' (фоторепортаж) - Вісті Черкащини

”Не віддамо рідну землю ні під чобіт окупанта, ні в лапи геокадастрової мафії” (фоторепортаж)

У понеділок, 30 січня, ветерани АТО Тальнівського району разом із побратимами із Катеринопільщини провели мирну акцію протесту.

Із 8 години ранку біля автостанції Тального почали збиратися перші учасники акції. За годину їх уже було 30. Прийшов і голова адміністрації Василь Клименко. Кажуть запитав, що від нього потрібно. Належно виконувати обов’язки, відповіли ветерани російсько-української війни.

Потім організовано перемістилися в центр міста до меморіалу загиблим землякам на Майдані та у зоні проведення АТО.

Першими виступають священики із Катеринопільщини.

Ветеран російсько-української війни, міський голова Олексій Юрченко оголошує хвилину мовчання за загиблим напередодні побратимом Дмитром Оверченком із Вишнополя.

“Кожна смерть наших бійців не даремна, – зазначив Олексій Віталійович. – Вона є цвяхом у домовину зовнішнім та внутрішнім ворогам України”.

Над площею лунає: “Герої не вмирають!”

“Сьогодні на акцію протесту вийшли не лише тальнівчани і катеринопільці. Вся Черекаська область вийшла. Наступного разу, якщо нашу акцію протесту не почують, будемо іти на Київ”, – каже під час виступу голова районної спілки учасників та ветеранів АТО Василь Данилюк.

“Кому надходять листи з відказами надати землю, не розчаровуйтесь і не викидайте їх, – зазначає атовець Петро Каплюченко, – давайте діяти скоординовано разом!”

Голова “Народної варти Черкащини” Михайло Алтунін зазначив, що 4 лютого сесія обласної ради, тому потрібно зібратися і свої вимоги озвучити депутатам.

Під час мітингу перехожі проходять повз. Лише мама учасника бойових дій Юрія Опалінського, Галина Миколаївна підійшла і підтримала побратимів сина.

На завершення мітингу Василь Данилюк ще раз оголошує вимоги до влади: першочергове надання земельних наділів захисникам України, пільговий проїзд, надання безкоштовної медичної допомоги та ліків.

Мітинг завершився, а районне керівництво до ветеранів не вийшло.

Після мітингу ветерани АТО організованою колоною вирушили до автостанції. Звідти хто машинами, а хто пішки вирушили до залізничного мосту. Лише там є пішохідний перехід на об’їзній дорозі.

Рухаючись переходом, бійці перекривають дорогу. Вони тримають плакати

“Вимагаємо належні нам пільги!”, “Ми виконали свій обов’язок, тепер черга за вами!”, “Не віддамо рідну землю ні під чобіт окупанта, ні в лапи геокадастрової мафії”.

Щоб привернути увагу, скандують: “Слава Україні! – Героям Слава!”, “Слава нації! – Смерть ворогам!”, “Україна – понад усе!”, “Герої – не вмирають!”, “Слава Київській Русі! – Новоросіяс..і!”, “Путін –х..ло!”,

За якихось півгодини після початку мирної акції протесту приїхали волонтери Валентина Мельник і Тетяна Моряк. Вони привезли хлопцям бутерброди.

“Хлопці у мене ж графік збивається, пропустіть, – звертається до учасників протесту водій маршруту “Черкаси-Умань”. – Я ваші вимоги підтримую, я ж вас возю безкоштовно”.

Люди розходяться, і автобус їде. Інші чекають. Претензій ніхто із водіїв не висловлює.Техніку пропускають кожні 15 хвилин. Час від часу до протестуючих під’їжджає машина поліції. Цікавиться обстановкою, запитує чи не потрібно допомоги.

Акція тривала до першої години дня.

“Якщо наші вимоги залишаться не почутими, ми обов’язково повернемося!” – сказали ветерани.

Олег ШАТАЙЛО

30.01.2017 17:45
Переглядів: 1070
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.