На засіданні Тальнівського виконкому стало відомо, яку суму витратили на допомоги людям

Під час засідання виконкому, що відбувся 18 листопада у Тальнівській міськраді, начальниця управління фінансів, економічного розвитку та інвестицій Наталія Шпичак озвучила цифри, що стосуються виконання бюджету за 9 місяців поточного року. Не будемо заглиблюватися у звітні дані. Єдине, зазначимо, що бюджет за звітний період, як стало відомо, виконано по доходах у сумі в понад 221,5 млн. гривень, власні надходження до бюджету збільшилися на 16 млн. гривень (переважно за рахунок сплати ПДФО). За словами Шпичак, заборгованості по бюджетних установах немає. «Сьогодні я можу гордо похвалитися, що в громаді є розвиток, проти того, що було в районі, – сказала Наталія Шпичак, відповідаючи на одне з поставлених питань Олександром Пилипенком. – Сьогодні придбано, щоб я не помилилася, 3 автомобілі для обслуговування жителів громади. Це вишка, бульдозер. І сьогодні вже виграно тендер – велика машина за 2,5 мільйони для прогортання доріг. 2 шкільних автобуси придбано, чого при моїй пам’яті ніколи не було, сьогодні зроблений стадіон…». Такі аргументи стали для члена виконкому переконливими. На запитання, чому таких змін не було, коли ще був район, і яке сталося диво, Наталія Вікторівна відповіла, що вирішальну роль зіграло об’єднання в одну громаду (а не розпорошення на кілька, як, наприклад, на сусідній Катеринопільщині). Таке рішення посадовиця назвала мудрим. «Треба згуртовуватись і правильно розподіляти кошти і все в громаді буде добре», – запевнила вона.
Слід зазначити, що за жовтень на отримання одноразової матеріальної допомоги (в рамках програми «Турбота») до міськради надійшло 211 заяв (1 – на поховання, 19 – на лікування, 9 – допомога учасникам бойових дій, понад 172 особам – допомога (по 500 гривень кожному), надана за клопотанням ГО «Союз-Чорнобиль», тощо). Для порівняння, у вересні-жовтні таких заяв було 20, у серпні-вересні – 61. За словами Тетяни Гурбич, начальниці відділу з питань соціального захисту населення та охорони здоров’я Тальнівської міськради, загальна сума одноразової допомоги становить 176 тисяч 100 гривень, а це на порядок більше, ніж у попередні місяці. Окрім цього, 4-м військовослужбовцям, які підписали контракт з ЗСУ, виплатять по 10 тис. грн.. Планують у громаді виділити кошти і на закупівлю продуктових наборів, подарунків до Міжнародного дня людей з інвалідністю (на суму 34220 грн.) та до Дня Святого Миколая (43 набори для сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування на суму 6463 грн.).
Виконком розглянув та погодив списки осіб, які будуть нагороджені Грамотами виконавчого комітету з нагоди святкових дат. Зокрема, до Дня Збройних сил України такі грамоти отримають жителі громади, учасники бойових дій Павло Путінцев, Олександр Білозор, Дмитро Білий, Володимир Шевченко, Владислав Мельник та Вячеслав Руденков. До Міжнародного дня волонтера Грамоти вручать Роману Шевченку, Валентині Мельник, Тетяні Моряк, Ользі Грядюжкіній та Ользі Яковлєвій. Відзначать Грамотами виконкому з нагоди Дня працівників сільського господарства 8 осіб. До Дня місцевого самоврядування нагородять 10 осіб.

Марина КАМІНСЬКА

24.11.2021 16:40
Переглядів: 913
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.