На Тальнівщині запрацював борошномельний гігант

У Кривих Колінах вчора офіційно відкрили новітній енергоекономний завод «Мовер Міл» з переробки зернових культур. Урочисто перерізали жовто-блакитну стрічку Олександр Вельбівець, голова Черкаської облдержадміністрації, та Віктор Шеремета, заступник міністра аграрної політики та продовольства. Сюди ж на відкриття промислового підприємства з’їхались аграрії з Черкащини, голови райдержадміністрацій, підприємці та представники обласної влади, ректори університетів.

Близько 100 нових робочих місць, 6-поверхова будівля новітнього млину, сучасне іноземне обладнання, яке дає змогу при максимальній потужності заводу за добу переробляти 350 тон зерна, 5 видів продукції: борошно вищого ґатунку, першого та другого, висівки та манка – все це відтепер функціонує та виробляється у селі Криві Коліна.

Володимир Мовчан, засновник заводу ТОВ «Мовер Міл», розповідає про ідею створення у його рідному селі такого потужного переробного підприємства.

-Все що у нас вирощується: соняшник, пшениця, кукурудза, потрібно навчитися переробляти самим, а не відправляти сировиною у Європу. Коли був у Туреччині, звернув увагу на те, як серед скель, де немає жодного колоска пшениці, працює багато заводів з переробки зерна на борошно. Виникла ідея у селі, де народився і живу, зробити масштабне підприємство, як за кордоном, яке створить нові робочі місця, дасть розвиток і життя селянам. На сьогодні завод поки працює не на повну потужність, в залежності від змін тут трудяться до 40-50 осіб. Коли вийдемо на максимум, працюватиме до 100 спеціалістів, яких відправлятимемо на професійне навчання, як наприклад, лаборантів. Буде працювати завод, розвиватиметься село, адже у нас соціально-орієнтований бізнес, який створює робочі місця, вкладає кошти у школу та садочок. Згадую, коли приїхав у село, дитячий садочок відвідували троє діток, сьогодні їх майже 40. Коли будувався дитсадок, усі сміялися, казали, навіщо ти його будуєш, село вимирає, немає дітей. Ми зробили сучасне приміщення з комфортними умовами, діток багато, вже й місць не вистачає, – каже Володимир Мовчан.

Кривоколінське борошно, висівки, манку реалізують по усій Україні. Нещодавно підписали перші контракти з європейськими країнами. Далі планують збільшувати ринок збуту, адже замовлень на якісну продукцію багато. Ціна на кривоколінське борошно у порівнянні з іншими виробниками – найдешевша, за словами засновника заводу, це зумовлено енергозберігаючими технологіями роботи підприємства.

Віктор Шеремета, заступник міністра аграрної політики та продовольства ділиться враженням від побаченого сьогодні.

-Це сучасне підприємство, новітні технології, підготовлений персонал, я приємно здивований, що на Черкащині побудували такий завод, який виготовляє продукцію з мінімальними затратами. Україна – один із найбільших у світі експортерів зерна, адже експортує 15 мільйонів тон пшениці. Наприклад, турки купують у нас пшеницю, везуть до себе, переробляють і продають у сусідні держави, а ми залишаємось поза бортом. Те, що у Кривих Колінах відкрилось і працюватиме таке масштабне підприємство, це позитив. Радує те, що керівництво цього заводу живе тут у селі, а не за кордоном чи у столиці. Коли керівник на місці, то дбатиме і за підприємство, і за територію, і за село – а це розвиток. Ми повинні не лише експортувати зерно, а навчитися переробляти його безвідходно, як це робиться у Кривих Колінах, – додає Віктор Шеремета.

Олександр Вельбівець, очільник Черкаської області, зазначив, що відкриття борошномельного заводу у Кривих Колінах – це важлива, подія, яка відбулася у аграрному секторі Черкащини.

-Сподіваюся, що ті люди, які сьогодні побачили масштаб цього проекту, рівень вкладення, ідею, будуть задоволені. Це відмінний приклад того, що у нас треба не лише виробляти продукцію, а й переробляти, бо це робочі місця, розвиток, соціальні проекти. Хотілося, щоб на Черкащині зростали такі виробництва, як у Кривих Колінах. Знаю, що на сьогодні куплений 21 будинок для людей, які працюють на цьому підприємстві, щодня двома автобусами підвозять працівників на роботу, харчують безкоштовно. Повірте, це граний приклад, як треба господарювати на землі. Віддамо належне Володимиру Мовчану, що не лише розвиває власний бізнес, який орієнтований на підтримку соціальних проектів, а й будує гарні українські церкви. Це говорить про те, що він високодуховна людина, хороший управлінець, який розуміє проблеми села і підтримує його, – каже Олександр Вельбівець.

Ігор Новицький, директор з економіки ТОВ «Урочище Журавське» та генеральний директор ТОВ «Об’єднана сільськогосподарська компанія», розповів про роботу та концепцію створення борошномельного підприємства у Кривих Колінах.

-Цей проект народився дуже швидко, так само швидко він був реалізований. Побудували все за рік. Ще два місяця пішло на пуско-налагоджувальні роботи. Створили молоду команду, яка керує сучасним підприємством, живе у селі. Буде робота – молодь не виїжджатиме, оптимізуватимуться школи та садочки, ФАПи. Цей проект дав дуже багатьом людям роботу, ми заплатили пайову участь у сільську раду, уже з перших податків цього заводу було закуплене необхідне обладнання для школи. Тим фермерам, які з нами співпрацювали цього року, ми дали кращу ціну за зерно, ніж вони б його продали на порт. Наші плани на майбутнє – вивести завод на повну потужність. Маємо перші експортні контракти у Арабські Емірати та Африку. Надалі плануємо розширити межі нашої існуючої бази, добудувати елеватор, адже треба забезпечити ринок України якісним, гарним борошном, найвищого зразку. Кривоколінський млин є енергоефективним, повністю автоматизованим та комп’ютеризованим, що дозволяє тримати якість рівні, – відзначив Ігор Новицький.

Запрошені гості оглянули 6-поверхову будівлю млину, побачили усі етапи переробки зерна у борошно, манку та висівки. Потім у складському приміщенні бажаючі отримали пакунки з кривоколінським борошном вищого ґатунку «Перший Млин».

Очільник області разом із заступником міністра аграрної політики та продовольства, засновником та керівництвом заводу, запрошеними гостями, підприємцями, аграріями відвідали сільський ФАП, школу. Звернули увагу на розвиток села, говорили з місцевими. Після поклали квіти до пам’ятника Тарасу Шевченку та провели спільну нараду аграріїв у кривоколінському центрі культури та духовності.

Анна ДРАГУН

22.02.2019 14:32
Переглядів: 7505
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.