На Тальнівщині селяни не бачили свого сімейного лікаря 4 місяці, грозяться почепити її портрет в амбулаторії - Вісті Черкащини

На Тальнівщині селяни не бачили свого сімейного лікаря 4 місяці, грозяться почепити її портрет в амбулаторії

Жителі села Онопріївка, яке входить до Тальнівської громади, скаржаться на свого сімейного лікаря Ганну Данилюк, яка за сумісництвом є головною лікаркою Тальнівського ЦПМСД (первинки) та депутаткою Звенигородської райради. Селяни стверджують, що бачили лікарку востаннє 4 місяці тому, коли та приїжджала на прийом до пацієнтів у село. Від Онопріївки до Тального близько 20 кілометрів, дістатись до міста селянам дорого і складно.

–Ми ж договір з нею складали. Хотіли б дізнатись, коли Ганна Вікторівна до нас приїде, бо ми вже більше 4-х місяців її не бачили (з 2 жовтня 2020 року не приїжджала). Треба буде скоро портрет вішати в амбулаторії, бо ми її вже в обличчя не пам’ятаємо! – заявляють сільські жителі у середу 23 березня на сходці.

Від присутніх лунає: «У Тальному до неї попасти теж складно. По запису не завжди виходить приїхати, бо в останні місяці погодні умови не дозволяли добратись на визначений час. А без попереднього запису не приймають».

Сільський староста знає про цю ситуацію, намагається заспокоїти громаду:

Я переговорю з Ганною Вікторівною, бо більшість жителів Онопріївки підписали з нею договір. Медицина повинна йти за пацієнтом. Хай приїжджає, бо це її обов’язок. Не кожна людина може звернутися в лікарню, не кожен може прийти. В разі смерті людини, необхідно мати запис, що її оглядав лікар. Я візьму це питання на контроль, – додає Павло Козаченко.

Засновником Тальнівського ЦПМСД є міська рада. Тож телефонуємо до міського голови Василя Сідька за коментарями:

–Я про цю ситуацію не знаю, але обов’язково розберусь у чому справа, – відповів мер.

За роз’ясненнями телефонуємо до головної лікарки Ганни Данилюк:

–Згідно наказу не виїжджаємо в амбулаторії та ФАПи. Це зв’язано з ковідом. На даний час ситуація погіршується, як перейдемо в жовту зону, тоді відновиться рух лікарів у ФАПи та амбулаторії. Люди ж приходять із температурою у кабінети, ми вже звикли до цих мікробів. У кожній амбулаторії є медпрацівник, який може надати невідкладну допомогу. Якщо комусь потрібно, приїжджають сюди, у Тальне. Я зараз приїду, буде ковід, і тоді будуть казати, що я заразила їх ковідом. Всі, хто не шукає проблем, шукає винуватих, – виправдовується лікарка. При тому, коментує російською мовою.

Про який наказ стверджує лікарка, невідомо, адже керівники первинної ланки сусідніх громад (Лисянка, Звенигородка, Єрки, Мокра Калигірка) говорять, що без проблем сімейні лікарі виїжджають у села.

Ми їздимо у села згідно свого графіку. Попередньо узгоджуємо із завідувачем ФАПу і приїжджаємо. Графік вже відпрацьований. Хворих обслуговуємо і у помаранчевій зоні. За подібний наказ не чула. Такого немає. Лікування по телефону – це ненормально. Якщо робити заради пацієнта – треба їхати до нього, – коментує Галина Радьога, головна лікарка КЗ «Звенигородський ЦПМСД».

Телефонуємо до керівниці відділу пресслужби Національної служби здоров’я України Лілії Гудзь:

–Я вперше чую, щоб була подібна постанова, це вона щось лукавить. Це неправомірно, – відповідає посадовиця.

4 місяці без сімейного лікаря – це занадто. Жителі Онопріївки, які не мають автівки, вимушені наймати таксі за 300 гривень в одну сторону і діставатись до Тальнівської лікарні самостійно. Не всі люди можуть це собі дозволити.

Тому ми звернулись до Національної служби здоров’я України з проханням допомогти розібратись у даній ситуації і визначити, чи правомірно поводить себе головна лікарка Ганна Данилюк?

До речі, сама Ганна Данилюк забула про своє коріння, її мала Батьківщина – Онопріївка. Тепер про своїх земляків забуває.

Анна ДРАГУН

24.03.2021 16:59
Переглядів: 94
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.