На Тальнівщині проходить реорганізація шкіл

Лащівський навчально-виховний комплекс відвідують 23 учні. Навчальний заклад має лише один клас. Решта дітей займаються за індивідуальною формою навчання, яка вимагає більшої витрати коштів, і не дає тих знань, які отримують під час навчання у звичайному класі.

Навчальний процес тут забезпечують 10 педагогів. Обслуговуючого персоналу – 7 штатних одиниць.

– Для того, щоб нормально здійснювалося фінансування державної освітньої субвенції у навчальному закладі, має бути не менше 25 учнів, – інформує депутатів Тальнівської районної ради начальник відділу освіти Лариса Коваль. – Тому прошу підтримати реорганізацію з 1 вересня 2018 року Лащівського навчально-виховного комплексу «дошкільний навчальний заклад-загальноосвітня школа І-ІІ ступенів» шляхом перетворення у Лащівський навчально-виховний комплекс «дошкільний навчальний заклад–загальноосвітня школа І ступеня».

Лариса Вікторівна каже, що в разі реорганізації 11 учнів 5-11 класів підвозитимуть до Веселокутського НВК. За її словами, не виникне проблем і з учителями. Вивільниться 7 штатних одиниць. Із них: 2 сумісники, вони мають роботу. Ще 2 педагоги будуть працевлаштовані у Папужинському НВК та Соколівоцькій школі. Інші 3 – пенсіонери.

Потреба в коштах на утримання Лащівського НВК без реорганізації становить 1 млн. 839 тисяч гривень. З реорганізацією – 1 мільйон 527 тисяч гривень. Це якщо буде державна освітня субвенція. А що робити, якщо 1 вересня 2018 року дітей буде менше 25 і державні зобов’язання ляжуть на плечі місцевого бюджету?

Попри це сільська рада, учителі, депутат районної ради Анатолій Ковальов, який живе у цьому селі, враховуючи перспективне збільшення учнів та невелику різницю у фінансуванні закладу, проти реорганізації школи.

Думки депутатів щодо подальшої долі Лащівського НВК розділилися. Дискусія розтяглася майже на годину.

Зрештою голова профільної комісії Валентина Сарана запропонувала провести реорганізацію, якщо 1 вересня 2018 року у Лащівському НВК буде менше 25 учнів. Учителі мають бути завчасно попередженими про можливе звільнення.

Після цього виступу головуюча Валентина Любомська запропонувала зняти дане питання з розгляду сесії і детальніше вивчити. Але побачивши, що обранці налаштовані сьогодні прийняти рішення, відкликала пропозицію.

Перед голосуванням вона порадила сільській голові спільно із профільними фахівцями райдержадміністрації, депутатом районної ради, який представляє село в районній раді, організувати збори сільгоспвиробників і підприємців, розказати їм про дану ситуацію і, досягнувши згоди, заручитися їхньою фінансовою підтримкою.

– Якщо знайдете вирішення даного питання у фінансовій площині та у площині підтвердження наявності учнів, ми можемо скасувати або внести зміни до даного рішення, – звертається Валентина Любомська до сільської голови Таміли Дворнікової і депутата Анатолія Ковальова.

Ставить проект рішення на голосування. Підтримують реорганізацію 22 депутати, проти – 3, утрималось 2.

Отож, з 1 вересня наступного року в цьому селі діятиме лише початкова школа. У сусідній Гордашівці вже рік як нема школи. А у відділі освіти кажуть, що до кінця року подадуть документи на реорганізацію ще 3-4 шкіл.

Зауважимо, серед сільських навчальних закладів Тальнівщини найбільша наповнюваність класів у Майданецькій (13 учнів на клас), Мошурівській (11 учнів на клас), Білашківській та Тальянківській (10 учнів на клас) школах. Найменша – у Романівському, Глибочківському, Лащівському, Павлівському Першому НВК. По 4 учні на клас.

Олександр ГРИГОРУК

06.11.2017 21:24
Переглядів: 1201
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.