На базарі співали про братовбивчу війну - Вісті Черкащини

На базарі співали про братовбивчу війну

Сьогодні зранку в редакцію зателефонував чоловік і повідомив, що на Тальнівському базарі обвішані нагородами люди у формі пропагують радянщину.

Виконавці із білоцерківського гурту “Ташакор” розмовляють російською. Репертуар ностальгійний. Виконують пісні часів афганської війни та на прикордонну тематику.

“А на плечах у нас зеленые погоны”, – лине базаром.

“Хлопці раз у рік співають у нас на базарі. Недавно повернулися із Сходу України. Мали декілька концертів у Херсоні і безпосередньо у прикордонних підрозділах, які несуть службу на адміністративному кордоні із тимчасово-окупованою Автономною Республікою Крим”, – каже один із лідерів тальнівських афганців Олег Сноз.

У проміжках між піснями артисти розповідають цікаві факти з радянської воєнної історії. Зокрема й про леґедзинський бій прикордонників.

Кажуть, за останні півтора року часто їздять в зону проведення АТО, де піснями підтримують бійців.

На тальнівському базарі їх слухають небагато. Здебільшого люди проходять повз. У скриньці видно поодинокі купюри “50” і “20” гривень, решта- дрібніші.

Тальнівці прислухаються до незвичної у нашому краю російської мови.

“Це переодягнені агітатори-сєпари. Точно кажу. У країні війна, а вони придумали за Росію”, – шепочуться між собою жінки із господарськими сумками.

У одній із пісень є слова про війну між братами, яких зробили ворогами олігархи. Але в іншій просять Росію забрати із України своїх “синовєй”.

Чоловіки співають зо дві години.

Олег ШАТАЙЛО

фото автора

10.06.2016 14:56
Переглядів: 661
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.