Маркетолог за спеціальністю, а пасічник за вподобанням: як молодий хлопець розпочав власну справу на Тальнівщині

22-річний Богдан Лісовий зі Здобутка на Тальнівщині після навчання в школі обрав професію маркетолога. Нині, як розповідає, продовжує здобувати вищу освіту у цьому ж напрямі. А от 3 роки тому неочікувано навіть для себе, зізнається, захопився бджільництвом і зробив це захоплення власним заробітком.
Ознайомитися з такою водночас клопіткою і приємно-смачно-корисною справою йому допоміг знайомий досвідчений пасічник Станіслав Очеретяний, в якого хлопець деякий час був помічником. Саме тут він і дізнавався ази цієї справи, в усьому допомагав господарю на пасіці і паралельно навчався.


– Коли я починав займатися бджільництвом, сім’я Очеретяних безкоштовно віддали мені 10 старих вуликів для користування, чим мені допомогли, і за що я їм дуже вдячний. Ці вулики були виготовлені років 38 тому, у середині них навіть наклейки є з датою виготовлення. Я їх власноруч полагодив, вже три роки користуюся ними і далі планую використовувати, адже вони ще міцні і надійні, – розповідає Богдан.
Багато інформації про бджільництво хлопець дізнавався з інтернет джерел і паралельно цікавився досвідом інших пасічників. Нині Богдан опікується 30-ма вуликами. На весну, каже, буде розширювати свою пасіку. Планує ще в якомусь місці розмістити свої вулики, де, як зауважує, має бути хороша медоносна база. Поки що шукає відповідне місце і трудиться над затишними домівками для бджіл.


– Раніше не часто їв мед, чомусь не дуже кортіло, а зараз це мій основний раціон, особливо на сніданок. Про користь цього продукту думаю, що знають всі. Та й не тільки мед є лікувальним, а майже все, що пов’язане з бджільництвом. Починаючи навіть з самих бджіл, один дідусь, до прикладу, зазвичай, просить мене, щоб я привіз йому кілька бджіл, коли в нього болить плече. Він каже, що їхнє жало тамує біль. Інколи й сам пробував цей спосіб, коли боліла поясниця. Ніби справді діє, – розповідає молодий пасічник.
У планах хлопця є ще й будівництво власного апібудиночка – бджолиної хатки, яка також має певні лікувальні властивості для здоров’я людини. Поки, каже, використовуватиме цей будиночок тільки для себе, а з часом, можливо й іншим пропонуватиме.


Найтяжчим у справі бджільництва, як розповідає Богдан, для нього є погодні умови. Адже кожного року погода, зазвичай різна, і до всього потрібно пристосовуватися. Говорить, що зимівля дуже важка, то потепління, то великі морози, тому за бджілками постійно потрібно наглядати. А от весною медоносна база може бути не дуже хорошою, тому потрібно підкормлювати бджіл. Словом, зі слів Богдана, справ у нього вистачає. Та разом з цим він продовжує розвиватися. Власну продукцію популяризує у соцмережі. Каже, минулого року вперше качав мед з акації, з яким потім робив різну продукцію на продаж, наприклад, горішки залиті медом.
Зараз, зі слів Богдана, у нього, як і у всіх тяжкий та тривожний час. Має і друзів, і знайомих, які мужньо захищають країну. Тож хлопець постійно долучається до допомоги. І передає мед військовим, і частину коштів з продажу власної продукції перераховує на підтримку Захисників.

Ольга МОСКАЛЕНКО

Читайте також: Більше 13 тисяч гривень, окопні свічки, печиво підготували для військових в одному із сіл на Тальнівщині

Читайте нас також в Telegram!

19.01.2023 12:31
Переглядів: 1655
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.