Куди перенесуть пам’ятник Ф.І. Дубковецькому, що у Тальному – вирішили на сесії Тальнівської міської ради

На останній сесії Тальнівської міської ради депутати ухвалили рішення перенести бюст двічі героя Соціалістичної Праці, члена ЦК КПУ Ф.І. Дубковецького зі скверу у Тальному на кладовище у Здобуток. Із 23 присутніх депутатів «за» проголосувало 18. 5 – «утрималося» та 1 – «проти».

Нагадаємо, що у грудні минулого року після звернення громадян до Інституту Національної пам’яті, звідти надійшла рекомендація пам’ятник демонтувати, адже Федора Дубковецького поправу можна назвати посіпакою комуністичного режиму, який кривавим способом було встановлено на території України, зокрема і на Тальнівщині. Та на сесії 21 грудня депутати, незважаючи на закон про декомунізацію, вирішили зберегти пам’ятку у центрі міста. У лютому 2021 року прокуратурою Черкаської області було відкрито провадження за статтею 436-1 ч.2 (виготовлення, поширення комуністичної, нацистської символіки та пропаганда комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів) через дане рішення міської ради.

Після повторного звернення Інституту Національної пам’яті до міської ради щодо обов’язковості демонтажу пам’ятника комуністичному діячеві, а також після депутатських звернень від нардепа Ігоря Василіва, питання знайшло вирішення – погруддя перенесуть на цвинтар у Здобуток, який свого часу заснував Дубковецький.

Для його перенесення та улагодження всіх фінансових розпоряджень потрібно 3 місяці, повідомили на сесії.

Олександр ГРИГОРУК

06.05.2021 12:38
Переглядів: 876
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.