Кривоколінський депутат захищає Павлівку-І

Розгляд на сесії Тальнівської районної ради питання про реорганізацію Павлівського Першого НВК І-ІІ ступенів спонукав відділ освіти до комплексного підходу у реформуванні галузі.

Багатьом депутатам незрозуміло, чому виникло питання пониження статусу саме цього навчального закладу, де навчаються 32 учні і де, не найкращі стосунки між директором школи та сільською радою.

За навчальний заклад заступився і депутат Ігор Новицький. Він теж дивується чому із 20 шкіл вибрали саме Павлівку Першу.

– Реформувати галузь освіти обов’язково потрібно, але я проти того щоб зараз приймати рішення, – каже Ігор Валерійович, – бо має бути комплексний підхід. Не можна реорганізацією одного закладу вирішити проблему із фінансуванням галузі. Ми не знаємо, де будуть опорні школи, не вирішене питання із перевезенням дітей до них (автобуси, дороги, маршрути). Коли всі ці питання будуть вирішені, тоді одним рішенням, однією сесією маємо розставити крапки над «і» в освітній галузі району.

А депутат Володимир Бондарчук нагадав присутнім, що раніше реорганізовували школи, де не було 25 учнів. Тому він теж проти прийняття рішення.

За результатами обговорення питання реорганізації Павлівського Першого НВК було зняте з розгляду. Відділу освіти запропоновано на наступну сесію подати прозору і зрозумілу програму реформування галузі освіти Тальнівщини, де спочатку визначити опорні школи, а вже потім говорити про реорганізацію решти навчальних закладів.

Зауважимо, у даний час державна освітня субвенція забезпечує оплату праці педагогічних працівників, але враховуючи малу насиченість класів, у них дефіцити по освітній субвенції.

Утримання обслуговуючого персоналу, енергоносії і решта виплат здійснюються за рахунок місцевого бюджету.

Начальник фінансового управління Тальнівської райдержадміністрації Наталія Шпичак повідомила, що дефіцит районного бюджету становить 11 мільйонів гривень. Зокрема, незабезпеченість освітян із державного бюджету становить 3.5 млн. гривень.

Наталія Вікторівна чесно визнає, що затримки із виплатою відпускних будуть, але сподівається, що простроченої заборгованості удасться уникнути.

– Далі ми не зможемо утримувати таку кількість шкіл із такою кількістю учнів, – каже Шпичак. – Якщо у нас цей рік на червень грошей не вистачає, то наступний не вистачатиме із січня. У медичній галузі ситуація не набагато краща, але там триває реформа.

– Оптимізації освітніх закладів нам не уникнути, – вважає посадовець.

Олег ШАТАЙЛО

11.06.2018 12:18
Переглядів: 683
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.