Ігор Новицький: «Ми працюємо над тим, щоб забезпечити допомогою усіх, хто потребує»

Вже третій місяць в країні триває війна з російською ордою. У цей складний час уся громада, бізнес та пересічні жителі об’єднуються, створюючи потужний волонтерський тил, що діє за двома напрямками: забезпечення військових на передовій та допомога вимушено переміщеним особам, які евакуювалися з гарячих точок. Про те, як віддано працювати на перемогу України, забезпечувати допомогою і військових, і переселенців, при тому не покидати підіймати економіку держави, розповів депутат Черкаської обласної ради Ігор Новицький.
– Розкажіть про вашу допомогу з початку війни, з чого почали?
– З перших днів ми активно включилися у процес допомоги військовим: наша компанія перераховувала кошти на благодійні рахунки терооборони Тальнівської громади, Звенигородського району та Черкаської області. Все для потреб хлопців, які призиваються до лав ЗСУ. Допомагаємо борошном, продуктами на військові частини, жителям громади та вимушеним переселенцям. Багато продуктів харчування передаємо на місцевий гуртожиток Людмилі Якименко, яка харчує переселенців.
Почали співпрацювати з благодійними організаціями по залученню гумдопомоги із закордону. Найперше, у нас вийшла співпраця з Хорватією, звідки привезли необхідні ліки, перелік яких надав головний лікар Олег Солодько. Допомогу відразу ж передали в лікарню і опублікували перелік ліків, які люди можуть отримати за потребою безкоштовно.
Далі почалась робота над вивченням потреб і кількості вимушено переміщених осіб. Завдяки допомозі начальниці відділу з питань соціального захисту населення та охорони здоров’я Тальнівської міської ради Тетяні Гурбич та сільським адміністраторам, ми дізнались орієнтовну кількість переселенців у громаді та їхні основні потреби.
– Якими були наступні ваші кроки?
– Завдяки плідній співпраці з Всеукраїнською Аграрною Радою (ВАР), членом правління якої я є, налагодили доставку гуманітарної допомоги з Європи.
Також почали співпрацю з американськими благодійними фондами. Домовились з ними про формування гуманітарних вантажів для потреб переселенців у Тальнівській громаді.
Щотижня завозимо вантажі у наш центр волонтерської допомоги, а це – засоби гігієни, консерви, макарони, овочі, одяг, товари та харчування для дітей.
– Як відбувається процес формування гуманітарної допомоги закордоном та доставка її на Тальнівщину?
– Процес заявки та формування гумдопомоги доволі складний. Спочатку організовується фонд з благодійним рахунком закордоном. Тоді іноземці та діаспора перераховують туди кошти, далі фонд закуповує згідно заявок від нас все необхідне для того, щоб забезпечити нормальну життєдіяльність переселенців. Допомога відвантажується на іноземні машини, проїжджає через кордон, перевантажується у одному із міст Західної України. Потім – переїжджає ще в одне місто і прямує в один із волонтерських пунктів. Допомога формується по затребуваних напрямках областей України в такі центри, як у нас.
Затрати за логістику ми беремо на себе, а частково – благодійна організація.
– Розкажіть про роботу вашого волонтерського центру?
– Ми сформували команду волонтерів зі своїх працівників та небайдужих громадян, які сортують отриманий вантаж та видають його в порядку живої черги внутрішньо переміщеним особам, перевіряючи їхні документи. Процес нелегкий, але волонтери центру роблять це з великим піднесенням. Все відбувається прозоро, кожна людина ставить підпис за отриману допомогу. Потім зі списками звітуємось перед нашими іноземними партнерами. Після перевірки вони формують наступну машину гумдопомоги.
– Якій кількості переселенців допомогли?
– На сьогодні ми роздали близько 48 тон гуманітарної допомоги. Продукти харчування та засоби гігієни отримали вже 4500 тисячі внутрішньо переміщених осіб, які проживають у Тальнівській громаді. А це люди переважно з Донецької, Луганської, Харківської, Сумської, Запорізької областей. Ми працюємо над тим, щоб переселенці могли постійно отримувати допомогу.
Ця вся робота затратна і дороговартісна. Але засновник нашого підприємства Володимир Мовчан бере витрати на себе. Ми створили фонд, з якого оплачуємо доставку гуманітарних вантажів, перераховуємо кошти на потреби військових та допомагаємо адресно. Така допомога, за підрахунками, склала більше 10 мільйонів гривень. До цієї суми не враховані ті вантажі, що йдуть благодійно, за це – подяка благодійним фондам, з якими працюємо. До того ж, по можливості, ми намагаємось забезпечити роботою переселенців, допомагаємо вирішити їхні побутові питання.
PS: Задля нашої спільної перемоги ми маємо допомагати усім тим, хто зараз найбільше цього потребує. Переселенцям, які через кляту війну залишились без даху над головою, без їжі та одягу. Військовим, які стоять на передовій, аби ми спали спокійно та могли працювати, підтримуючи економіку нашої держави.
Тож не збавляємо обертів: разом до Перемоги!

Анна ДРАГУН

Читайте також: Комунальне підприємство Тальнівської громади почало косити новою самохідною косаркою

Читайте нас також в Telegram!

04.05.2022 12:04
Переглядів: 852
Коментарiв нема

Залишити відповідь

Щоб залишити коментар або відгук під цією публікацією, увійдіть або зареєструйтеся.